Partnerzy serwisu:

Są oferty na projekt dla drogi z Olecka do Giżycka

Przemysław Farsewicz 22.06.2021

Są oferty na projekt dla drogi z Olecka do Giżycka
fot. Google Maps
Poznaliśmy chętnych na zaprojektowanie rozbudowy drogi z Olecka do Mazuchówki. W przyszłości prace mogłyby objąć prawie 30 km traktu. Ceny wahają się jednak ponad 2 mln zł do ponad 4 mln zł.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie rozpisał kolejny przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi wojewódzkiej wychodzącej z Olecka. Tym razem zamówienie dotyczy drogi nr 655, która łączy Olecko z Giżyckiem. Analizą objęty będzie odcinek ok. 29,3 km. Obecny trakt posiada klasę G. Szerokość jezdni wynosi dziś około 6 m. Projektant w opracowaniu uwzględni dodatkowo wchodzące w skład drogi 4 mosty oraz 43 przepusty.

Cztery firmy wyraziły zainteresowanie. Najtańszą ofertę, na kwotę 2,76 mln zł złożyło Highway z Gdańska. Kolaną firmą w zestawieniu jest konsorcjum Drombud oraz SBKiM z Białegostoku, które wyceniło prace na 3,44 mln zł. Prawie 4 mln zł oczekuje za sporządzenie projektu PBW Inżynieria z Wrocławia. Najdroższą ofertę złożyło Biuro Konsultingowo-Doradcze Euroekspert z Chorzowa – 4,38 mln zł. Wszyscy zadeklarowali 5 lat gwarancji. Wykonawca będzie miał 26 miesięcy na opracowanie całej dokumentacji. Wybór oferty nastąpi po analizie ceny (60 proc.) oraz okresu udzielonej gwarancji (40 proc.).

W ramach opracowania dokumentacji dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 655 na odcinku Olecko – Mazuchówka, wykonawca będzie miał zadanie przygotować aktualną mapę sytuacyjno-wysokościową do celów projektowych, dokumentację geotechniczną. Będzie musiał także zinwentaryzować stan istniejący i przygotować projekt budowlany oraz skompletować niezbędne materiały do złożenia wniosku o uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zamawiający przewiduje do podziału 350 działek. Konieczne będzie także opracowanie projektu wykonawczego wraz ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych.

Remont drogi rozpocznie się w miejscowości Mazuchówka (bez rozbudowy drogi w samej miejscowości). Zakończenie robót zaplanowano na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 65. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie chce aby droga po przebudowie miała klasę drogi G. Utrzymany będzie układ po jednym pasie w każdą stronę. Nośność nawierzchni będzie dostosowana do 115 kN/oś. Zapewnione ma być 1,5 metra szerokości poboczy gruntowych.

Podobnie jak w przypadku drogi wojewódzkiej z Olecka do Suwałk, władze miasta wskazywały na pilną potrzebę remontu także traktu z Olecka do Giżycka. Burmistrz Olecka, Karol Sobczak, w apelu do marszałka wskazywał, że drogi wokół miasta zasługują na przeprowadzenie generalnego remontu. – Brak nakładów bieżących, jak i inwestycyjnych na przestrzeni wielu lat doprowadziły do bardzo złego stanu nawierzchni drogi w postaci nierówności jezdni, licznych ubytków asfaltu w szczególności w krawędziach jezdni oraz niestabilnych, nierównych i dziurawych poboczy – czytamy w piśmie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony