Partnerzy serwisu:

Są oferty na koncepcję II etapu obwodnicy Sanoka

ep. 01.10.2020

Są oferty na koncepcję II etapu obwodnicy Sanoka
fot. GDDKiA
Tym razem drogo. Wszystkie oferty złożone w przetargu na wykonanie koncepcji programowej dla II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka przekroczyły kwotę, którą planował wydać zamawiający. Wpłynęło 8 ofert.
GDDKiA w Rzeszowie planowała wydać 881 tys. zł. Wszyscy projektanci ocenili, że praca musi kosztować więcej.

Najtańszą ofertę złożył firma Sweco Engineering, która zaproponowała 1,167 mln zł. Do następnej w kolejności oferty trzeba by dołożyć jeszcze blisko pół miliona. Oferta Egis Poland została wyceniona na 1,618 mln zł. Tuż za nią jest propozycja Promost Consulting – 1,658 mln zł.

Pozostałe oferty złożyli: Multiconsult Polska – 1,776 mln zł, Lafrentz Polska – 1,844 mln zł, Highway – 1,924 mln zł, konsorcjum na czele z firmą MPRB – 2,779 mln zł oraz Ivia – 2,890 mln zł.

W ramach przetargu ma powstać koncepcja programowa z pełnym rozpoznaniem geologicznym dla tej inwestycji. Zadanie jest zaplanowane do realizacji w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Inwestycja ma już decyzję środowiskową. Potrzebna jest jeszcze koncepcja programowa, która doprecyzuje wypracowane założenia projektowe, a także uściśli zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.

Na podstawie opracowywanych dokumentów powstać ma droga klasy GP długości ok. 3 km, z czego ok. 1 km to rozbudowa istniejącej DK-84, a 2 km to nowy odcinek.

W ramach inwestycji powstaną skrzyżowania jednopoziomowe, dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych oraz 2 mosty.

30 stycznia tego roku do ruchu oddany został I etap obwodnicy Sanoka, co pozwoliło na wyprowadzenie ruchu tranzytowego na DK-28 z kierunku Krosna do DK-84 w kierunku przejścia granicznego Krościenko – Smolnica. Budowa II etapu domknie obwodnicę miasta w ciągu DK-28 – drogi biegnącej w stronę Przemyśla ułatwiając jednocześnie dojazd do przejścia granicznego w Medyce i Korczowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony