Partner serwisu

Są oferty na projekt przebudowy wiaduktów drogowych nad torami w Iławie

Przemysław Farsewicz 05.08.2022

Są oferty na projekt przebudowy wiaduktów drogowych nad torami w Iławie
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie prowadzi przetarg na zaprojektowanie prac dla wymiany konstrukcji dwóch wiaduktów drogowych w Iławie. Obiekty znajdują się nad liniami kolejowymi i są w złym stanie technicznym. Do zamawiającego wpłynęło aż dziewięć ofert.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie chce zlecić opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Rozbiórka starych i budowa nowych wiaduktów nad linią kolejową w ciągu drogi wojewódzkiej nr 536”. Mowa o dwóch obiektach na ul. Lubawskiej w Iławie.

Do zamawiającego wpłynęło aż dziewięć ofert. Tylko jedna zmieściła się w zakładanym na 300 tys. zł budżecie. Firma Rafins z Wrocławia zaoferowała opracowanie dokumentacji za 221,4 tys. zł brutto. Kolejna pod względem ceny oferta pochodzi od gdańskiej firmy projektowej Kuryłowicz Project, która wyceniła prace na 542 tys. zł. Aż trzy oferty przewyższyły pułap 1 mln zł. Najdroższa okazała się oferta za 1,23 mln zł. Wszyscy zadeklarowali 5-letni okres gwarancji. Wybór firmy nastąpi po analizie ceny (60 proc.) oraz okresu udzielonej gwarancji (40 proc.). Wykonawca będzie miał 18 miesięcy na sporządzenia dokumentacji.

Pierwszy wiadukt nad torami linii Warszawa – Trójmiasto to konstrukcja pięcioprzęsłowa o długości ok. 65 m. Obiekt powstał w 1978 roku. Zbudowany jest z prefabrykowanych płyt i zbrojonego betonu. Jak ocenia stan techniczny zamawiający – obiekt jest w niedostatecznym stanie. Liczne spękania nawierzchni, skorodowane poręcze. W dodatku występuje już degradacja dźwigarów i płyty wiaduktu. Drugi wiadukt – starszy bo z 1939 roku – nad torami linii Iława – Olsztyn znajduje się obok pierwszego. Obiekt jest jednoprzęsłowy, monolityczny z betonu zbrojonego, a jego długość to 16,6 metra. Podobnie jak w przypadku pierwszego wiaduktu, tutaj również stan techniczny określono jako niedostateczny.

Wykonawca dokumentacji opracuje koncepcję dla budowy nowej konstrukcji obiektów, a na tej podstawie stworzy następnie dokumentację projektową i pozyska potrzebne decyzje administracyjne. Opracowany będzie także projekt budowlany, projekt organizacji ruchu czy kosztorys inwestorski. Zamawiający określa konieczność zastosowania w projekcie nowoczesnych materiałów, które spełniają wymagania obowiązujących przepisów dla nowych konstrukcji.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony