Partnerzy serwisu:

Oferty na S7 Miechów – Szczepanowice. Najdroższa firma z Chin

Elżbieta Pałys 28.07.2020

Oferty na S7 Miechów – Szczepanowice. Najdroższa firma z Chin
fot. GDDKiA Kraków
Duże zainteresowanie i niewygórowane ceny – tak można podsumować otwarcie ofert na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 od Miechowa do Szczepanowic, czyli kolejnego fragmentu siódemki od granicy z województwem świętokrzyskim do Krakowa.
Spośród 12 ofert, które otrzymała krakowska GDDKiA tylko dwie nie zmieściły się w zaplanowanym budżecie, a przekroczenie nie jest duże – można powiedzieć, że utrzymuje się trend stosunkowo niskich cen obserwowanych w ostatnich otwarciach ofert. Inaczej niż się przyzwyczailiśmy, tym razem najwyższą cenę zawiera oferta złożona przez firmę z Chin.

GDDKiA zaplanowała na realizację tego zadania 261,2 mln zł. W tej kwocie zmieściło się 10 ofert. Najtańszą złożyło konsorcjum Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy – 162,4 mln zł. Kolejne propozycje należą do firm: konsorcjum na czele z Banimeksem – 172,1 mln zł, konsorcjum Mirbud i Kobylarnia – 174,6 mln zł, Budimex – 179,4 mln zł, Strabag – 198,7 mln zł, konsorcjum na czele z Warbudem – 199,7 mln zł, Mota Engil – 204,9 mln zł, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego - 220,4 mln zł, konsorcjum Mostostalu Warszawa – 229,5 mln zł oraz PTU Intercor – 246 mln zł.

Poza budżetem zamawiającego znalazły się dwie propozycje: konsorcjum Metostav – 269,3 mln zł oraz China State Construction Engineering – 286,7 mln zł.

Odcinek od Miechowa do Szczepanowic liczy ok. 5,3 km długości. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.

Odcinek od granicy województw do Miechowa jest już w budowie. 27 lipca tego roku dokonano symbolicznego wbicia łopaty. Wykonawca jest PTU Intercor. W realizacji jest także odcinek sąsiadujący z drugiej strony, tj. Szczepanowice – Widoma.  Ten fragment buduje Mota Engil Central Europe. Prace ruszyły we wrześniu ub. roku. Na etapie prac budowlanych jest także odcinek od węzła Widoma do Krakowa. 27 lipca wykonawca - firma Salini - przejął plac budowy.  

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony