Partnerzy serwisu:

Są pieniądze na koncepcję programową S16 Mrągowo – Ełk

Leonard Dolecki 15.07.2017

Są pieniądze na koncepcję programową S16 Mrągowo – Ełk
fot. GDDKiA
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa dało „zielone światło” dla dalszych prac nad drogą ekspresową S16 w województwie warmińsko-mazurskim. Odcinek, o którym mowa prowadzi z Ełku, przez Orzysz, do Mrągowa.
Aneks

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podpisał aneks do programu budowy drogi ekspresowej S16 Mrągowo – Ełk. Przewiduje on dodatkowe pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej trasy, które zostały przyznane na wniosek olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Aneks pozwoli rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą, który będzie miał 37 miesięcy na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej. Projekt ma dotyczyć 74 kilometrów drogi ekspresowej. Szacowany koszt budowy na odcinku między Mrągowem a Ełkiem to 3 mld zł.

Droga ważna dla regionu

Budowa drogi ekspresowej S16 jest istotna dla regionu przede wszystkim z uwagi na to, że pozwoli ona na szybkie przemieszczanie się ze wschodu na zachód województwa. Jednak aby inwestycja ruszyła z miejsca konieczne jest przede wszystkim porozumienie co do jej przebiegu.
 
– Projekty na przebieg tej drogi były wykonywane przez ostatnich kilka lat, natomiast nigdy nie było tej ostatecznej decyzji dotyczącej jej przebiegu. To będzie największy problem, dlatego, że było wskazanych ponad 30 wariantów i każdy z nich został oprotestowany. Jeżeli zostanie to zrealizowane to następnym krokiem będzie podpisanie umowy na wykonanie drogi, o której tyle lat rozmawialiśmy – mówił wiceszef resortu infrastruktury i budownictwa.

Prace nad realizacją innych odcinków drogi ekspresowej S16 w województwie warmińsko-mazurskim już trwają. W fazie projektowej jest rozbudowa tej trasy do parametrów „ekspresówki” na odcinku Olszty – Biskupiec. W regionie trwają także m.in. prace nad obwodnicą Ostródy (S7) i południową obwodnicą Olsztyna (S51). Te drogi są na etapie budowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony