Partnerzy serwisu:

Są pieniądze na łącznik obwodnicy Inowrocławia

Elżbieta Pałys 23.05.2017

Są pieniądze na łącznik obwodnicy Inowrocławia
fot. GDDKiA
– Chcę zapewnić, że drugi odcinek obwodnicy Inowrocławia będzie realizowany – poinformował dziś Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski. Oznacza to, że znalazły się dodatkowe środki, potrzebne by dołożyć do cen, które zaproponowali wykonawcy.
Chodzi o blisko 5 km trasy pomiędzy węzłami Latkowo i Sławęcinek. Po otwarciu ofert na realizację tego zadania okazało się, że wszystkie przekroczyły planowany budżet zamawiającego.

Jak mówił cytowany w komunikacie prasowym wojewoda, do budowy trasy brakowało 16 mln zł. – Rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł środki na realizację tego zadania – mówił w trakcie dzisiejszego briefingu prasowego Mikołaj Bogdanowicz.

Wcześniej o możliwej „trudnej decyzji” w sprawie tej trasy, podczas targów Autostrada-Polska w Kielcach mówił wiceminister Jerzy Szmit. Jego zdaniem wysokie koszty budowy 5-km trasy nie mają uzasadnienia. – Będziemy budować, ale w innych, bardziej racjonalnych standardach – mówił wiceminister. Dzisiejsze słowa wojewody wskazują, że przetarg na to zadanie nie podzieli losu S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi.

Obecnie trwa budowa I odcinka obwodnicy Inowrocławia. Powstaje ona w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25 o długości. Budowa blisko 19-km odcinak rozpoczęła się w kwietniu 2015 roku, a finał prac ma nastąpić latem tego roku.

Obwodnica Inowrocławia wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta. skróci także czas przejazdu na trasie Toruń – Poznań. Łącznik, którego los – według informacji przekazanych przez wojewodę – przechylił się właśnie na stronę pozytywną skomunikuje po północnej stronie Inowrocławia trasę nr 15 prowadzącą w stronę Torunia i nr 25 wiodącą do Bydgoszczy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony