Partnerzy serwisu:

Są pieniądze na most w Nowym Brzesku

Redakcja/inf.pras. 09.03.2021

Są pieniądze na most w Nowym Brzesku
fot. Urząd Marszałkowski Woj. Małopolski
Most na Wiśle w Brzesku otrzymał dofinansowanie z programu Mosty dla Regionów. Na pierwszy etap tej inwestycji przeznaczono 1,6 mln zł. W poniedziałek w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę dotyczącą dofinansowania.
Poza budową mostu, w nowym przebiegu wybudowana zostanie również droga wojewódzka nr 775.

Środki na realizację inwestycji będą pochodziły z budżetu państwa w ramach Rządowego Programu Uzupełnienia Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.

– Budowa mostu na terenie gmin Nowe Brzesko i Drwinia to niezwykle ważne, wyczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie infrastrukturalne, które podniesie poziom życia mieszkańców i zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Realizacja zadania, którego dotyczy podpisana dzisiaj umowa – czyli opracowanie dokumentów zgodnie wymaganiami przepisów środowiskowych – pozwoli nam przejść do kolejnego etapu. Będzie nim opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej oraz pozyskanie decyzji umożliwiającej rozpoczęcie prac budowlanych – mówi, cytowany w komunikacie marszałek Witold Kozłowski.

- Most na Wiśle w Nowym Brzesku lata świetności ma już za sobą. Był wielokrotnie remontowany, ale jest mocno wyeksploatowany. By ułatwić transport w regionie, został wybudowany most pontonowy, który był rozwiązaniem tymczasowym. Nowa przeprawa mostowa znacząco poprawi komunikację, co przełoży się na zwiększenie konkurencyjności obszaru i jego dalszy rozwój – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

– Budowa nowego mostu na Wiśle jest dla nas krokiem milowym w kontekście rozwoju regionu i naszej gminy – mówi Krzysztof Madejski, burmistrz Nowego Brzeska.

W ramach inwestycji, której projekt uzyskał dofinansowanie przewidziana jest budowa mostu na Wiśle wraz z dojazdami i nowym przebiegiem DW-775 klasy G w nowym śladzie.

Powstaną skrzyżowania z istniejącą drogą krajową nr 79, drogą wojewódzką DW-964 oraz pozostałych połączeń istniejącego układu drogowego, obiekty inżynierskie oraz infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

Będą drogi dojazdowe, powstanie system odwodnienia i wykonanie zostanie oświetlenie.

Przeprawa mostowa zostanie zaprojektowana na najwyższą klasę obciążenia taborem samochodowym.

Budowa mostu w ciągu DW-775, dzięki połączeniu z drogami krajowymi nr 7 i 79 oraz drogami wojewódzkimi nr 964 i 776, będzie stanowić ciąg komunikacyjny o ogromnym znaczeniu dla rozwoju powiatu proszowickiego i całego regionu. Będzie także istotna dla „Nowobrzeskiego Obszaru Gospodarczego". 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony