Partner serwisu

Są pieniądze na rozbudowę DK-94 przez Olkusz

Redakcja 02.08.2022

Są pieniądze na rozbudowę DK-94 przez Olkusz
fot. Google Maps
Minister infrastruktury podpisał aneks do programu inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 94 przez Olkusz. Aneks zwiesza kwotę przeznaczoną na jej realizację. Mowa o trasie, którą każdego dnia przemierza ponad 26 tys. pojazdów.
Obecnie inwestycja jest w fazie dokumentacyjnej. Umowa na opracowanie dokumentacji została podpisana w marcu 2020 r. z firma Voessing Polska.

– Dzięki rozbudowie drogi poprawi się jakość podróżowania i bezpieczeństwo użytkowników – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – Ten odcinek jest bardzo wyczekiwany – dodaje z kolei wicewojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Chodzi o rozbudowę ok. 4,4-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi krajowej nr 94 przebiegającej przez Olkusz. W planach jest podniesienie nośności do 115 kN/oś, wzmocnienie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i przebudowę 6 skrzyżowań:
• z ul. Gwarków i ul. Wspólną,
• z ul. Kruszcową, ul. Długą i ul. Spółdzielczą (rondo turbinowe),
• z ul. Mickiewicza i ul. 20 Straconych,
• z ul. Rabsztyńską i ul. Kościuszki (skrzyżowanie 2-poziomowe),
• z ul. Wiejską i ul. Słowackiego,
• z ul. Wyszyńskiego i ul. Rataja.

Wybudowana zostanie kładka dla pieszych nad drogą krajową nr 94, mur oporowy o długości 120,6 m, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe i ekrany akustyczne. Wykonane będzie oświetlenie uliczne w rejonach skrzyżowań, zatok autobusowych, przejść dla pieszych oraz na dojściach pomiędzy przejściami a zatokami autobusowymi.

Droga krajowa nr 94 jest alternatywą dla pojazdów poruszających się między aglomeracją śląską a Krakowem i jego okolicami. Pomiary wykonane w roku 2020 wskazują, że średnioroczny ruch dobowy wynosi tu od ponad 26 tys. do nawet 32,641 tys. pojazdów.

W czerwcu tego roku do wojewody małopolskiego wpłynął wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony