Partner serwisu

Są pieniądze na kolejne mosty

inf. pras. 10.06.2022

Są pieniądze na kolejne mosty
Fot. Google Maps
Mosty na Narwi w Teodorowie i na Sanie koło Jarosławia zostaną dofinansowane kwotą 255 mln zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość zadań realizowanych przez samorządy to 319 mln zł. Dofinansowanie zatwierdzone przez Ministra Infrastruktury obejmuje 80 proc. wartości tych inwestycji.
– Jednym z elementów rządowego wsparcia dla władz samorządowych są środki przyznawane na budowę mostów i tras dojazdowych do tych obiektów. Inwestycje te umożliwiają połączenie poszczególnych regionów naszego kraju. Dla mieszkańców budowa nowego mostu jest dużym ułatwieniem, bo aby dojechać do nieodległej miejscowości nie trzeba będzie nadrabiać wielu kilometrów – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W wyniku naboru przeprowadzonego w 2022 r. dofinansowanie ze środków RFRD otrzymały dwa nowe zadania, których dokumentacja projektowa została opracowane ze wsparciem z programu Mosty dla Regionów.

Most na Narwi


Realizacja przeprawy mostowej na Narwi o długości ok. 250 m obejmuje ponadto budowę drogi dojazdowej, łączącej drogę krajową nr DK61 w Teodorowie (gmina Rzekuń) z drogą powiatową nr 2539W w Łęgu Przedmiejskim (gmina Lelis). Inwestycja jest zlokalizowana w powiecie ostrołęckim, w województwie mazowieckim. Dofinansowanie z RFRD dla inwestycji realizowanej przez samorząd powiatu ostrołęckiego wyniesie 98,4 mln zł. Budowa mostu została zaplanowana na lata 2023-2025.

Most na Sanie

Inwestycja obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław - Oleszyce - Cieszanów – Bełżec, wraz z rozbudową węzła drogowego w ciągu drogi krajowej nr 94 (obwodnicy Jarosławia) oraz budowę mostu na Sanie o długości 600 m. Zadanie realizowane przez samorząd województwa podkarpackiego uzyskało wsparcie z RFRD w wysokości 156,8 mln zł. Budowa mostu została zaplanowana na lata 2023-2025.

W wyniku naboru w latach poprzednich dofinansowanie uzyskała budowa nowego mostu na Sole, wraz z przebudową połączenia drogowego z drogą wojewódzką 948 i drogami powiatowymi 4480S i 1456S w Porąbce (powiat bielski) oraz budowa mostu na Kamiennej, wraz z rozbudową drogi wojewódzkiej Nr 744 k. Starachowic.

W 2021 r. z dofinansowaniem z RFRD ukończona została przeprawa nad Notecią w Kobylnikach, w gminie Kruszwica.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony