Partnerzy serwisu:

Są umowy na dokończenie S5 Poznań – Wronczyn

inf. pras. 03.09.2019

Są umowy na dokończenie S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA Poznań
Firma Colas Polska podpisała z GDDKiA dwie umowy na dokończenie drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn. To kolejny etap prac niezbędnych do oddania do ruchu w tym roku tego odcinka – podaje GDDKiA w Poznaniu.
W ramach jednej z umów, zadaniem Colas Polska będzie dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo. Wartość umowy to 3,194 mln zł.

Umowy zostały odpisane w poniedziałek 2 września. Według deklaracji inwestora, w dniu podpisania umowy przekazany został wykonawcy plac budowy, a od wtorku mają rozpocząć się prace. Czas realizacji to to 61 dni.

Druga umowa obejmuje wykonanie robót drogowych dla połączenia dwóch odcinków drogi S5 (Poznań – Wronczyn i Wronczyn – Kościan). Wartość umowy to 4,234 mln zł. Przekazanie placu budowy ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu, natomiast prace rozpoczną się od 9 września po przełożeniu ruchu na DZ2 – czas realizacji to 57 dni.

W toku są jeszcze przetargi na wykonanie między innymi oznakowania poziomego i pionowego oraz montaż ogrodzenia.

Pozostałe dwa odcinki S5 przebiegające przez województwo wielkopolskie, od Wronczyna poprzez Kościan do Radomicka o łącznej długości około 35 kilometrów, planowane są do oddania do ruchu również w IV kwartale br.

Tym samym stolica Wielkopolski zyska połączenie drogą ekspresową z Wrocławiem. Budowa drogi ekspresowej S5 odc. Poznań – Radomicko jest dofinansowana ze Środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony