Partnerzy serwisu:

Są umowy na dokumentacje dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego

Redakcja 26.04.2021

Są umowy na dokumentacje dla obwodnic Przemyśla i Miejsca Piastowego
fot. Google Maps
W ciągu dróg krajowych nr 28 oraz nr 77 powstaną obwodnice Przemyśla i Miejsca Piastowego. GDDKiA zleciła właśnie opracowanie dokumentacji projektowej. Inwestor zapłaci za zlecenie więcej, niż planował pierwotnie.
Inwestycje powstaną w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77, będą elementem Programu budowy 100 obwodnic.

Dokumentację – tak dla obwodnicy Miejsca Piastowego, jak i Przemyśla wykona to samo konsorcjum: MPRB (lider), Mosty Kraków i MP Infra (partnerzy). Termin realizacji prac to 33 miesiące. Wartość umowy dla obwodnicy Przemyśla wynosi 12,656 mln zł, natomiast dla obwodnicy Miejsca Piastowego 10,688 mln zł.

Takie ceny zostały uzyskane po dwóch postępowaniach – pierwsze, ze względu na przekroczenie budżetu, zostało unieważnione. W drugim oferty także przekroczyły założenia finansowe, jednak postępowanie rozstrzygnięto.

W ramach umów wykonawca opracuje studium korytarzowe (SK), studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).

Przez okres 6 miesięcy prowadzony będzie także monitoring osuwisk. Przygotowanie dokumentacji projektowej jest warunkiem niezbędnym do przejścia do kolejnego etapu inwestycji, tj. realizacji zadań w systemie projektuj i buduj.

Obie inwestycje zakładają powstanie nowych odcinków dróg krajowych klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) wraz ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi (ronda), odcinkami dodatkowych jezdni zapewniających obsługę przyległego terenu, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska, a także urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Obwodnica Przemyśla ma powstać w ciągu DK28/DK77 jako nowy ślad tych tras. Będzie drogą klasy GP o długości ok. 22 km. Jej budowa pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, którego część z autostrady A4 przejmuje droga krajowa nr 77, prowadząc dalej przez Przemyśl na wschód do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.

Obwodnica Miejsca Piastowego w ciągu DK-28 ma mieć ponad 22 km. Pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego w ciągu drogi, która prowadzi transport z kierunku zachodniego (od Katowic i Krakowa poprzez Nowy Sącz, Krosno, Sanok) w stronę wschodnią, tj. do przejścia granicznego w Medyce.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony