Partnerzy serwisu:

Są umowy na projekt dwóch lubuskich obwodnic

ep. 28.09.2020

Są umowy na projekt dwóch lubuskich obwodnic
fot. Gogole Maps
Dobiegniew i Przytoczna będą miały obwodnice. GDDKiA podpisała właśnie umowy z wykonawcami dokumentacji projektowej. Pierwsze obejście powstanie w ciągu drogi krajowej nr 22, drugie na DK-24.
Umowy dotyczą opracowania dokumentacji projektowej w ramach studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowych (STEŚ-R) wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla tych dwóch inwestycji.

Zadania będą realizowane w ramach Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Prace powierzono firmie Mosty Katowice. Zadanie ma być wykonane w ciągu 14 miesięcy.

W ramach zleconych prac, w pierwszym etapie zadaniem wykonawcy będzie: wstępne określenie zakresu rzeczowego i finansowego przedsięwzięcia oraz ustalenie jego efektywności. Wykonawca następnie uściśli przebieg tras poszczególnych wariantów oraz ostateczne ustali typy obiektów oraz parametry obiektów budowlanych. Dostarczy także informacje dotyczące m.in. zakresu i czasu realizacji inwestycji oraz przygotuje materiały do uzyskania decyzji środowiskowej.Wyświetl większą mapę

W kolejnym etapie uściślony zostanie zakres rzeczowy i finansowy inwestycji oraz określone parametry pozwalające na wybór najkorzystniejszych wariantów technicznych dla tych zadań.

Obwodnica Dobiegniewa w ciągu drogi krajowej nr 22 wyprowadzi ruch tranzytowy, jaki obecnie koncentruje się w mieście. Dzięki czemu popraw się bezpieczeństwo.

Usprawni ruch zarówno na odcinku pomiędzy Wałczem a Gorzowem Wielkopolskim, ale także pomiędzy Niemcami a korytarzem drogi krajowej nr 11 i dalej autostrady A1 i Trójmiasta. Poprawi przepustowość i płynność jazdy na trasie prowadzącej z Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku województwa pomorskiego i portów Trójmiasta.

Obwodnica Przytocznej odciąży drogę nr 24 przebiegającą przez miejscowość. DK-24 jest ważnym korytarzem transportowym na osi wschód-zachód, równolegle do autostrady A2.

Trasa omijająca miasto poprawi dojazd do drogi ekspresowej S3.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony