Partnerzy serwisu:

Są unijne pieniądze na most w Bartoszycach

inf. pras. oprac. ep 11.06.2019

Są unijne pieniądze na most w Bartoszycach
Fot. Google Maps
Przedstawiciele władz województwa warmińsko-mazurskiego podpisali dziś umowę na dofinansowanie inwestycji związanej z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 512 wraz z budową mostu na Łynie w Bartoszycach.
To projekt realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Rosja 2014 – 2020. Zakłada budowę mostu na Łynie o długości ponad 100 metrów, budowę i przebudowę fragmentów drogi DW-512, a także budowę skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych w Bartoszycach. Jednocześnie wyremontowane zostaną drogi w Gusiewie (ok. 4 km) w obwodzie kaliningradzkim.Wyświetl większą mapębr />
Roboty mają ruszyć w czwartym kwartale 2019 roku, a finał planowany jest na rok 2022.

Inwestycja ma kosztować ponad 8 mln euro, z czego ponad 7,2 mld euro stanowi unijne dofinansowanie.

Strona polska, tj. miasto Bartoszyce, w ramach międzynarodowego projektu jest odpowiedzialna za budowę 750-metrowego odcinka nowej drogi pomiędzy istniejącą DW-512 (ulicą Gdańską) a skrzyżowaniem ulic Poniatowskiego, Paderewskiego i Słowackiego, a także rozbudowę ulicy Poniatowskiego, do skrzyżowania z DK51 (ulice Bohaterów Warszawy, Warszawska) (w sumie ok. 600 m).

Bartoszyce wykonają także most nad rzeką Łyną, wybudują 3 skrzyżowania, w tym 2 ronda i przebudują 4 istniejące skrzyżowania. Powstaną też m.in. chodnik, droga rowerowa, nowe zatoki autobusowe i zatoki postojowe. Na całym odcinku będzie nowa kanalizacji deszczowa i oświetlenie drogowe. Strona rosyjska reprezentowana przez miasto Gusiew przebuduje blisko 4 km ulic, w tym wyremontuje nawierzchnie, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony