Partnerzy serwisu:

Są zezwolenia dla inwestycji w Portach Szczecin – Świnoujście

ep. 24.03.2020

Są zezwolenia dla inwestycji w Portach Szczecin – Świnoujście
fot. Port Szczecin - Świnoujście
Można ruszać z robotami dotyczącymi modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Wojewoda zachodniopomorski wydał zezwolenie dla tych inwestycji.
Chodzi w sumie o trzy inwestycje, które wiążą się z pogłębieniem toru wodnego do 12,5 m, czyli: budowę dwóch sztucznych wysp na obszarze morskich wód wewnętrznych, przebudowę (regulację) naturalnych nieumocnionych skarp brzegowych oraz budowę stałego oznakowania nawigacyjnego wzdłuż toru wodnego Świnoujście – Szczecin na Zalewie Szczecińskim.

Jak poinformował Urząd Wojewódzki Województwa Zachodniopomorskiego, pierwsza decyzja dotyczy budowy wysp wraz z przystaniami dla statków, które będą pełniły rolę pola refulacyjnego na etapie budowy toru wodnego.

W ramach drugiej założono przebudowę (regulację) skarp powstałych w wyniku poszerzenia toru wodnego. Na podstawie trzeciej decyzji wojewody w nowych lokalizacjach powstanie 13 znaków nawigacyjnych.
– Od wielu lat wyczekiwane pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście to jedna z najważniejszych inwestycji polskiego państwa na Pomorzu Zachodnim, inwestycja strategiczna dla szczecińskiego portu, do którego - po realizacji inwestycji, będą mogły przypływać statki z blisko dwukrotnie większą ilością ładunku, niż aktualnie – mówi, cytowany w komunikacie wojewoda Tomasz Hinc.

Inwestycja obejmuje pogłębienie toru wodnego do 12,5 m, na odcinku ok. 62 km, z równoczesnym jego poszerzeniem do 100 m. Dzięki niej maksymalne dopuszczalne zanurzenie statków, które zawijają do Szczecina zwiększy się do ok. z obecnych ok. 9,15 m do 11 m. Tym samym zapewniona zostanie dostępność szczecińskiego portu dla dużych statków, bez konieczności ich wcześniejszego odlichtunku w Świnoujściu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony