Partner serwisu

Sądeczanka bliżej realizacji. Drugi odcinek czeka na decyzję środowiskową

inf. pras. 30.09.2021

Sądeczanka bliżej realizacji. Drugi odcinek czeka na decyzję środowiskową
fot. Google Maps
Do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie złożony został wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy drugiego odcinka drogi krajowej nr 75 od Brzeska do Nowego Sącza. Pierwszy odcinek tzw. sądeczanki jest już na etapie procedowania wniosku ZRID.
– Kolejny etap prac przygotowawczych zmierzających do budowy Sądeczanki za nami. Droga krajowa nr 75 łącząca Brzesko z Nowym Sączem musi powstać na całym przebiegu. Aby tak się stało, potrzebna jest zgoda wszystkich zainteresowanych stron. Liczymy na konstruktywną postawę samorządów i organizacji społecznych – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Drugi odcinek drogi krajowej nr 75 Brzesko – Nowy Sącz będzie dwujezdniową drogą klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 50 km. Każda z jedni będzie miała po dwa pasy ruchu. Dostępność do niej będzie zrealizowana poprzez węzły i skrzyżowania z jednoczesnym wyeliminowaniem zjazdów.

Wariant przebiegu drogi, który został zarekomendowany, powstał w wyniku optymalizacji prac projektowych, prowadzonych od ponad 36 miesięcy w dwóch stadiach: korytarzowego (SK) i techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Wybór wariantu rekomendowanego, a także dwóch alternatywnych, poprzedzony został analizami korytarza od Brzeska do Nowego Sącza o szerokości prawie 20 km, a także licznymi spotkaniami z mieszkańcami i samorządami.

Końcowy wybór wariantów poprzedziły także dwa spotkania: organizowane przez krakowski oddział GDDKiA posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych z 21 lipca 2020 roku, a także organizowane przez centralę GDDKiA w Warszawie posiedzenie Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych z 5 stycznia 2021 roku. Na każdym z tych spotkań przedstawiciele zaproszonych gmin i instytucji mogli przedstawić swoje postulaty i wnioski co do przebiegu trasy.

Dla pierwszego odcinka DK75 Brzesko – Nowy Sącz 23 września 2021 r. do Wojewody Małopolskiego został złożony wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony