Partnerzy serwisu:

SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce

informacja prasowa SAFEGE Oddział w Polsce 13.06.2019

arrow
arrow
SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce
fot. SAFEGE Oddział w Polsce Dworzec kolejowy w Siechnicach
SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce
SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce
SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce
SAFEGE Polska daje nowe życie dworcom kolejowym w całej Polsce
SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce od wielu lat zajmuje się infrastrukturą transportową w naszym kraju. Są to między innymi koleje – budowa i modernizacja linii kolejowych (projektowanie i nadzór inwestorski), ale także i dworców kolejowych. W portfolio mamy już 25 projektów dotyczących tych „centrów komunikacji”.
To kolejny przykład sprawnej współpracy między wszystkimi stronami projektu - Klientem, czyli spółką PKP S.A., Generalnymi Wykonawcami i naszymi specjalistami z SAFEGE - mówi Robert Wojciechowski, Dyrektor Regionu Zachodniego w SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce, którego poznański zespół nadzoruje modernizacje aż siedemnastu dworców kolejowych - Większość z tych obiektów objętych jest Krajowym Programem Kolejowym, dzięki któremu dworce staną się istotnym elementem węzłów przesiadkowych łączących różne środki transportu, a ponadto będą nowoczesne, oszczędne i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Projekty, które nadzorujemy zakładają modernizacje dworców kolejowych w sposób kompleksowy - prace obejmą nie tylko wnętrza budynków, ale też ich otoczenie. Oprócz funkcji podstawowych –obsługi pasażerów - dworce te będą pełniły także ważne funkcje społeczne, stając się miejscami otwartymi dla lokalnych społeczności czy handlu. 

Wiele z tych budynków jest pod nadzorem konserwatora zabytków, lecz nie stanowi to dla nas przeszkody. Dzięki doskonałej koordynacji działań wszystkich zaangażowanych podmiotów prace toczą się zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym – mówi Wojciech Wojewoda, Dyrektor Regionu Centralnego i Północnego, którego zespół nadzoruje cztery projekty odbudowy dworców. 

Obecnie prace toczą się na dworcach kolejowych w następujących lokalizacjach: Witnica, Świebodzin, Rzepin, Palędzie, Węgliniec, Bolesławiec, Szklarska Poręba (tutaj nasi eksperci z SAFEGE zajmują się m.in. weryfikacją dokumentacji projektowej), Kołodziejewo, Trzemeszno, Mogilno, Złotniki Kujawskie, Kobylnica, Pobiedziska, a także Tczew, Pszczółki, Susz i Prabuty. W wielu miejscowościach prace już zakończyliśmy – np. w Jaworze, Świętej Katarzynie, Żernikach Wrocławskich - Smardzowie, Siechnicach, czy Zgorzelcu Ujeździe.

Poza usługami nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi i modernizacyjnymi dworców, eksperci z SAFEGE zajmują się także projektowaniem: Dla kilku dworców w Polsce wykonujemy usługę przygotowania dokumentacji projektowej – zarówno dokumentacji przedprojektowej, jak i projektów budowlanych i wykonawczych branż architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad zadaniami inwestycyjnymi, które dotyczą przebudowy dworców kolejowych – mówi Przemysław Piszczek, Dyrektor Biura Projektów i Konsultingu SAFEGE.

Wiele z „dworcowych” inwestycji jest realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023; w jego ramach zmodernizowanych i wybudowanych zostanie ok. 200 dworców kolejowych w całej Polsce. 

Wszystkie te projekty wpłyną pozytywnie na gospodarczą atrakcyjność danych regionów, poprzez zwiększenie przystępności podróżowania koleją oraz mobilności mieszkańców  towarów. Po raz kolejny zatem SAFEGE ma swój udział w polepszaniu jakości życia Polaków.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony