Partnerzy serwisu:

Samorządy lepiej zadbają o bezpieczeństwo na drogach. Są pieniądze z UE

inf. pras. 07.11.2018

Samorządy lepiej zadbają o bezpieczeństwo na drogach. Są pieniądze z UE
fot. Pixabay
Ponad 4 miliony złotych przeznaczy Unia Europejska na cykl szkoleń dla samorządowych zarządców dróg w zakresie stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Krzysztof Rodziewicz, Dyrektor Departamentu Przygotowania Projektów Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Konrad Romik, Dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podpisali w środę 7 listopada 2018 r. umowę na unijne dofinansowanie projektu „Ogólnopolskie szkolenia dla samorządowych zarządców dróg w zakresie stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego”. Całkowity koszt projektu to 5 mln zł. Wartość dofinansowania unijnego wynosi 4 mln 250 tys. zł.

Głównym celem realizacji projektu, jest przeprowadzenie szkoleń dla samorządowych zarządców dróg w całym kraju. Szkolenia dotyczyć będą stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Szkolenia dla samorządowych zarządców dróg na tak dużą skalę będą realizowane po raz pierwszy. Do września 2020 roku planujemy przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym około 3 tys. osób. Celem szkoleń jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach w całej Polsce, w tym szczególnie na drogach samorządowych – powiedział wiceminister infrastruktury, zastępca przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marek Chodkiewicz.
  
Zaplanowanych zostało 80 szkoleń w 16 województwach. Szkolenia są przeznaczone dla zarządców dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych (jednostek opiniujących projekty organizacji ruchu), policjantów komend wojewódzkich i miejskich oraz przedstawicieli Wojewódzkich Rad Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wezmą w nich udział przedstawiciele 16 marszałków województw, 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu i m.st. Warszawy.

– Każde z 80 szkoleń, które zostaną przeprowadzone w 16 województwach, będzie skupiało się na przyczynach wypadków, występujących w danym regionie – mówi Krzysztof Rodziewicz z CUPT. 

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego celem jest podniesienie kwalifikacji i uzupełnienie stanu wiedzy osób odpowiedzialnych za poprawę stanu brd w Polsce oraz rozwijanie współpracy w zakresie brd pomiędzy administracją rządową, samorządową i policją.

W efekcie zaplanowanych szkoleń mają zostać wypracowane standardy bezpieczeństwa na drodze i w jej otoczeniu przy użyciu urządzeń i rozwiązań inżynieryjnych poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz najnowszych rozwiązaniach i wytycznych.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony