Partner serwisu

Sandomierz. Stary most idzie do rozbiórki. Zamkną ruch pieszy i rowerowy

Redakcja 12.09.2022

Sandomierz. Stary most idzie do rozbiórki. Zamkną ruch pieszy i rowerowy
fot. Google Maps
W Sandomierzu realizowana jest inwestycja związana z rozbudową mostu przez Wisłę. Jego powstanie wymaga częściowej rozbiórki starego obiektu, z którego korzystali piesi i rowerzyści. Teraz przeprawa będzie dla nich niedostępna.
Przygotowania do rozbiórki obiektu i zmiany w organizacji ruchu rozpoczynają się od poniedziałku 12 września. Oznacza to zamknięcie także dla ruchu pieszego i rowerowego starego obiektu, po którym ruch samochodowy – w uwagi na zły stan techniczny – nie odbywa się od 2013 r.

Dostępny pozostanie jedynie ciąg pieszo-rowerowy zlokalizowany wzdłuż sąsiedniego, nowego mostu.

fot. GDDKiA
Jak wyjaśnia GDDKiA, ze względu na bezpieczeństwo piesi, którzy wchodzili na stary most od strony al. Jana Pawła II, będą przechodzić ciągiem pieszym wzdłuż łącznicy węzła na skrzyżowaniu DK-77 i DK-79 pod wiaduktem w ciągu ulicy Żwirki i Wigury (DK-77) do użytkowanego mostu z ciągiem pieszo-rowerowym. Ciąg ten zostanie dodatkowo zawężony.

Zamknięcie mostu pozwoli przełożyć media oraz rozpocząć pierwsze prace rozbiórkowe, w tym frezowanie nawierzchni czy demontaż elementów górnej konstrukcji mostu.

Przypomnijmy: rozbudowa mostu przez Wisłę w ciągu DK-77 w Sandomierzu realizowana jest od ubiegłego roku. Docelowo ruch przez rzekę ma się odbywać dwujezdniowo, przy czym każda z jezdni będzie poprowadzona na oddzielnym obiekcie. Na te potrzeby w 2011wybudowany został nowy most, biegnący równolegle do starego obiektu. Stary most był jednak w złym stanie technicznym – dwa lata później został wyłączony z ruchu.

Ruch pojazdów odbywa się do tej pory po jednym obiekcie w obu kierunkach. W ramach realizowanej obecnie inwestycji w miejscu starego, wyłączanego z ruchu mostu powstanie nowy. Stary obiekt zostanie w znacznej części rozebrany, istniejące podpory zostaną wzmocnione i na nich wykonana zostanie nowa konstrukcja zbliżona wizualnie do tej z 2011 roku. Nowy obiekt zostanie połączony z istniejącym układem komunikacyjnym miasta.

Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2024 roku. Most ma mieć ok. 460 m długości, a jego budowa kosztować będzie ok. 69 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony