Partnerzy serwisu:

Sanok: Strabag wyremontuje ważną ulicę w ciągu DK-28

Redakcja 10.05.2019

Sanok: Strabag wyremontuje ważną ulicę w ciągu DK-28
fot. GDDKiA
Podkarpacki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisał dziś umowę na remont ul. Krakowskiej i ul. Rymanowskiej w Sanoku w ciągu drogi krajowej nr 28. Wykonawcą została firma Strabag, a wartość umowy to niemal 18 mln zł.
Dokładna wartość umowy podpisanej z firmą Strabag to 17,459 mln zł. W jej ramach prace mają potrwać do 12 listopada br., a zadanie wykonawca będzie polegało m.in. na: odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych, robotach rozbiórkowych, robotach ziemnych (wykopy, nasypy), remoncie kanalizacji drogowej, odwodnieniu korpusu drogowego, wykonaniu frezowania nawierzchni, wykonaniu podbudów, wykonaniu nawierzchni, pracach wykończeniowych, wykonaniu oznakowania dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wykonaniu elementów ulic.

Remontowany odcinek znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 28 i liczy 2,83 km długości. Są to ulice Krakowska oraz Rymanowska, które obecnie stanowią wjazd do miasta od zachodniej strony. Jak zaznacza GDDKiA – w związku z remontem wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.
 
Aktualnie w Sanoku trwa budowa obwodnicy miasta w ciągu drogi krajowej 28. Umowa na projekt i budowę obwodnicy, o wartości 139,909 mln zł, została podpisana w lutym 2016 roku. Wykonawcą prac jest firma Max Bögl Polska. Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Na 7-kilometrowym odcinku obwodnicy powstanie 12 obiektów inżynierskich, 4 obiektów na potokach górskich, 6 przejść dla zwierząt i przepustów pod obwodnicą, 8 przepustów ramowych pod drogami bocznymi. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku.

W ramach budowy obwodnicy prowadzony jest także remont ul. Dworcowej w ciągu DK-84, który potrwa do końca czerwca br. We wrześniu natomiast planowane jest rozpoczęcie remontu ul. Lipińskiego w ciągu DK-84.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony