Partner serwisu

Scania wstrzyma produkcję w Europie. Problemy z dostawami

inf. pras. 19.03.2020

Scania wstrzyma produkcję w Europie. Problemy z dostawami
fot. mat. pras. Scania
Scania poinformowała o planach związanych z wstrzymaniem prac w większości europejskich zakładów produkcyjnych. Decyzja wejdzie w życie 25 marca i jest wynikiem niedoboru komponentów i poważnych zakłóceń w łańcuchu logistyki i dostaw. W tle oczywiście COVID-19 w Europie.
– Aby zapewnić naszym klientom możliwość wykonywania transportu, tak istotnego z punktu widzenia społeczeństwa, nasze warsztaty i centra dystrybucji części będą kontynuować działalność – komentuje cytowany w komunikacie prasowym Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Na razie, firma zakłada, że produkcja zostanie wznowiona w ciągu dwóch tygodni. Jak podano, pracownicy Scania bezpośrednio dotknięci planowanym zamknięciem produkcji, to osoby zatrudnione w zakładach Grupy w Szwecji, Holandii i Francji.

Obecnie prowadzony jest dialog z przedstawicielami związków zawodowych w celu wspólnego opracowania rozwiązania tej sytuacji.

– Zarówno kierownictwo, jak i przedstawiciele pracowników doceniają środki wsparcia państwa, które są obecnie stosowane w krajach, w których nasi pracownicy tymczasowo nie będą mieli pracy – podkreśla Henrik Henriksson.

Działalność przemysłowa Scania w Ameryce Łacińskiej, która stanowi około jednej piątej wielkości produkcji firmy, będzie kontynuowana zgodnie z planem.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport