Partner serwisu

Ścinawa będzie miała drugi most. Połączy drogi wojewódzkie

Elżbieta Pałys 28.05.2021

Ścinawa będzie miała drugi most. Połączy drogi wojewódzkie
fot. Flyrecord, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org
Obecnie w Ścinawie trwa remont starego mosty przez Odrę w ciągu drogi krajowej nr 36. W przyszłości powstanie nowy obiekt mostowy. Wybuduje go Dolnośląska Służba Dróg i Kolei a GDDKiA wykona układ drogowy, który połączy go z DK-36 od strony miejscowości Iwno.
W tej sprawie współpracują ze sobą GDDKiA oraz DSDiK. Wiadomo, że podmiot odpowiedzialny za drogi wojewódzkie planuje budowę nowego mostu przez drugą co do wielkości rzekę w Polsce. Ma on połączyć drogi wojewódzkie nr 392 i 340. Dodatkowo planowany obiekt ma zyskać połączenie z drogą krajową nr 36 po stronie miejscowości Iwno.Wyświetl większą mapę

Wrocławska GDDKiA oraz DSDiK będą współpracować ze sobą w zakresie prac projektowych nad tym układem komunikacyjnym. Porozumienie w tej sprawie zawarto jesienią ub. roku. Teraz zlecono wykonanie koncepcji dla tego zadania.

W ramach jednego zadania projektowego powstać ma dokumentacja projektowa dla budowy mostu łączącego DW-392 i DW-340, za który to zakres opracowania DSDiK oraz koncepcja połączenia drogi krajowej nr 36 z nowym mostem przez Odrę, będąca w zakresie GDDKiA.

Projektant ma określić korytarze terenowe dla przebiegu wariantów trasy, wykonać wstępną analizę potencjalnych wariantów przebiegu drogi i jej powiązań z siecią dróg publicznych, a także wskazać warianty najmniej kolidujące z uwarunkowaniami lokalnymi.

Koncepcję wykona konsorcjum Optem, a wartość umowy wynosi 1,178 mln zł, w tym część GDDKiA to ponad 200 tys. zł. Zadanie ma być wykonane do sierpnia 2022 r.

Planowane zadanie w przyszłości stworzy spójny i funkcjonalny układ drogowy w rejonie Ścinawy.

Przypomnijmy, obecnie GDDKiA remontuje obecnie stary, ponad 100-letni most drogowy w ciągu drogi krajowej nr 36. Obecnie trwają prace rozbiórkowe – demontowane są bariery energochłonne, trwa rozbiórka nawierzchni, betonowych wsporników chodnikowych i pomostu.

Kierowcy w czasie prac korzystają z obiektu tymczasowego, na którym obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony