Partner serwisu

Sektor budowlany psuje wyniki Budimeksu

ep. 12.07.2019

Sektor budowlany psuje wyniki Budimeksu
fot. Budimex
Według szacunkowych skonsolidowanych danych, wynik finansowy Grupy Budimex za drugi kwartał jest o 32 proc. niższy niż przed rokiem. To konsekwencja niskiej rentowności w segmencie budowlanym.
Zgodnie z raportem opublikowanym przez Zarząd Budimeksu, skonsolidowany wynik finansowy netto Grupy Budimex za drugi kwartał 2019 roku wyniósł 44 mln zł. To oznacza spadek w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego aż o 21 mln zł, tj. 32 proc.

Wynik netto segmentu budowlanego za drugi kwartał 2019 roku wyniósł 21 mln zł, co stanowi spadek w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego o 25 mln zł, tj. 54 proc.

„Spadek skonsolidowanego wyniku netto wynika przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów oraz usług podwykonawczych” – czytamy w komunikacie.

O spadku rentowności w sektorze budowlanym Budimex informował już po pierwszym kwartale. Wówczas prezes Dariusz Blocher podkreślał, że większa stabilizacja nastąpi wraz z zakończeniem kontraktów sprzed 2-3 lat. Podkreślał jednocześnie, że niezależnie od wyników na kontrakcie, firma realizuje umowy zgodnie z interesem społeczny, nierzadko oddając drogi przed terminem.

Na początku lipca Budimex oddał do ruchu 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów. Zakończyła się także budowana przez tę firmę obwodnica Olsztyna w ciągu S51. Dwa miesiące wcześniej do użytku trafiło blisko 20 km drogi ekspresowej S6 między Goleniowem a Nowogardem.

W ostatnim czasie firma informowała o dopięciu transakcji związanej z zakupem akcji zajmującej się m.in. utrzymaniem dróg spółki – FBSerwis, co uczyniło Budimex jej jedynym właścicielem. Gigant budowlany umacnia się także na rynku inwestycji kolejowych. Odpowiada m.in. za dokończenie (po firmie Astaldi) linii kolejowej nr 7 oraz za dostęp kolejowy do portu w Gdyni.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony