Partnerzy serwisu:

Serbskie opłaty drogowe po raz pierwszy w post-pay

Magdalena Romanowska 07.10.2019

arrow
arrow
Serbskie opłaty drogowe po raz pierwszy w post-pay
fot. DKV
Serbskie opłaty drogowe po raz pierwszy w post-pay
Serbskie opłaty drogowe po raz pierwszy w post-pay
Kierowcy w Serbii mogą już korzystać z dróg szybkiego ruchu bez przerywania jazdy. Umożliwiło im to wprowadzenie rozliczenia przejazdów ciężarówkami po płatnych drogach metodą post-pay. Nowy system jest dostępny od 1 października.
Niedawno pisaliśmy o nowym systemie myta w Czechach, który ma wejść w życie od 1 grudnia tego roku. Rejestrację w elektronicznym systemie uruchomiła firma DKV Euro Service. Tym razem ta firma umożliwia rozliczanie przejazdów ciężarówkami po płatnych drogach w Serbii metodą post-pay.

Do tej pory kierowcy musieli płacić za przejazd przed rozpoczęciem jazdy. Teraz opłaty drogowe rozliczane są poprzez DKV na podstawie późniejszej faktury. Do naliczania opłat służy urządzenie pokładowe o nazwie TAG.

Przypomnijmy, że w Serbii opłatom podlega część autostrad o łącznej długości 645 km, na których znajduje się 47 bramek do pobierania myta. Zarządza nimi przedsiębiorstwo publiczne „Drogi Serbii”. Pod względem logistycznym Serbia jest ważnym krajem tranzytowym. Przewoźnicy międzynarodowi przejeżdżają przez państwa bałkańskie, jadąc np. z Turcji, Grecji, Bułgarii, Rumunii lub Węgier do Europy Środkowej i Północnej lub z Rosji do Europy Południowej.

Jak nabyć urządzenie TAG

Kierowca może nabyć box do poboru opłat drogowych, z możliwością płatności metodą post-pay, zaraz po przekroczeniu przejścia granicznego. Wystarczy, że okaże w punkcie „Drogi Serbii” dowód rejestracyjny oraz kartę DKV. Następnie otrzymuje box, który jest konfigurowany na miejscu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Od tego momentu wszystkie transakcje opłat drogowych w Serbii są przetwarzane przez urządzenie pokładowe i fakturowane raz w miesiącu przez DKV.

Urządzenia TAG służą do naliczania opłat zarówno od pojazdów ciężarowych, jak i osobowych. Boxy skonfigurowane dla osobówek można przenosić pomiędzy samochodami, niezależnie od własności lub tablic rejestracyjnych. W pojazdach innych kategorii, w tym w ciężarówkach i autobusach, urządzenie TAG jest na stale związane z jednym pojazdem.

Również paliwo

Za pomocą karty DKV można także rozliczać w Serbii zakupy paliwa w ramach sieci kilkudziesięciu stacji marek EKO i PETROL, a także korzystać z oferty serwisów i usług dla pojazdów dostępnych na tych stacjach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony