Partnerzy serwisu:

Siedlce mają tunel i III część obwodnicy

ep 29.06.2018

Siedlce mają tunel i III część obwodnicy
fot. UM Siedlce
Od piątku kierowcy w Siedlcach mogą korzystać z nowo wybudowanego tunelu pod torami kolejowymi. Do ich użytku oddano także III etap obwodnicy.
Tunel o długości 144 m powstał pod torami i stacją kolejową w ciągu ul. Kilińskiego. Powstała nowa droga i miejsca do parkowania pojazdów – parkowanie będzie dopuszczone na obu chodnikach jednokierunkowych, bocznych jezdni do ul. Kilińskiego oraz w miejscu byłego parkingu taxi.

Droga w tunelu będzie służyła pojazdom osobowym i dostawczym, a także karetkom pogotowia i autobusom komunikacji miejskiej. Nie będzie tam dozwolony ruch TIR-ów i aut powyżej 3,7 metra.
Otwarto także trzeci etap obwodnicy im. rtm. Pileckiego do ul. Składowej/Zbrojnej.

Zakończone dziś zadanie związane z rozbudową infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach jest jedną z największych i najdroższych inwestycji miasta w ostatnich latach. Została zrealizowana w niecały rok.

Wartość projektu to ponad 65,5 mln zł, z czego blisko 39 mln stanowi dofinansowanie unijne.

W nawiązaniu do nowego układu drogowego realizowana jest jeszcze jedna inwestycja – budowa centrum przesiadkowego. Otwarcie planowane jest na 2 września.

Centrum przesiadkowe będzie miejscem, które pozwoli na zaparkowanie 300 samochodów. Będą z niego korzystać osoby dojeżdżające do Siedlec i Warszawy.

Do tej pory wybudowany został budynek zaplecza dworca autobusowego, zamontowano także słupy pod wiaty nad stanowiskami dla autobusów, których ma być 18.

Budowana jest konstrukcja dwupoziomowego parkingu na 300 samochodów. W sąsiedztwie zamontowany ma być także stojak dla rowerów i miejsce dla taksówek.

W przyszłości urząd planuje także sprzedaż sąsiadującego z centrum przesiadkowym placu, na którym powstałoby tu zaplecze usługowo-handlowe centrum przesiadkowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony