Partner serwisu

Siemiatycze odetchną. Kolejny odcinek Via Carpatia

Grzegorz Rekiel 31.10.2022

arrow
arrow
Siemiatycze odetchną. Kolejny odcinek Via Carpatia
DK-19 w Siemiatyczach fot. Przykuta, GFDL, https://commons.wikimedia
Siemiatycze odetchną. Kolejny odcinek Via Carpatia
Siemiatycze odetchną. Kolejny odcinek Via Carpatia
Wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla prawie 26-kilometrowego odcinka S19 Malewice-Chlebczyn złożyła do wojewody podlaskiego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Fragment łączący Malewice (powiat siemiatycki w woj. podlaskim) z Chlebczynem (pow. łosicki w woj. mazowieckim) to najbardziej wysunięty na południe fragment S19 na Podlasiu. „Przekroczy” Bug i „wejdzie” na teren woj. mazowieckiego w rejonie miejscowości Chlebczyn i Sarnaki.

Blisko 26-kilometrowy fragment S19 będzie częścią Via Carpatii, która docelowo ma połączyć Grecję z Litwą. Zostanie zbudowany w trybie zaprojektuj i wybuduj. Nowa, dwujezdniowa droga ekspresowa połączy realizowany już odcinek Boćki-Malewice z przygotowywanym do realizacji odcinkiem S19 na Mazowszu. Ominie od zachodu Siemiatycze, wyprowadzając z miasta ruch tranzytowy, a dolinę Bugu przekroczy estakadą o długości prawie 0,7 km.

Ważny krok

Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do wojewody podlaskiego wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka Malewice-Chlebczyn. – To kolejny krok do rozpoczęcia robót – informują urzędnicy.

Prace w terenie ruszą po uzyskaniu decyzji. Jej wydanie umożliwi także rozpoczęcie procedury wykupowania gruntów pod nową drogę. Na budowę odcinka wykonawca będzie miał 3 lata, licząc od podpisania umowy. Do tego okresu nie będzie wliczony 3-miesięczny sezon zimowy. Koszt inwestycji ma wynieść ponad 665 mln zł.

Wyprowadzi ruch z Siemiatycz


W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: Siemiatycze Północ (na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 690) i Siemiatycze Południe (na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego). – Przewidziano budowę 22 obiektów inżynierskich, w tym 11 przejść dla zwierząt. Cztery przejścia dla zwierząt dużych zaprojektowane zostały nad drogą ekspresową. Zaplanowaliśmy także dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: MOP Leszczki Wchód i MOP Leszczki Zachód – wyliczają przedstawiciele GDDKiA.

W ramach inwestycji powstanie również nowy Obwód Utrzymania Drogi w rejonie węzła Siemiatycze Południe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony