Partnerzy serwisu:

Siódemka Rabka – Chyżne. Rusza trzeci przetarg – czy się uda?

Elżbieta Pałys 04.01.2021

Siódemka Rabka – Chyżne. Rusza trzeci przetarg – czy się uda?
fot. Google Maps
GDDKiA planuje budowę drogi na parametrach trasy ekspresowej, która połączy Rabkę z przejściem granicznym w Chyżnem. Jeszcze nie widomo którędy dokładnie szlak zostanie poprowadzony. Dwa przetargi na studium korytarzowe nie dały rozstrzygnięcia. Rusza trzeci.
Potrzebny jest wykonawca, który opracuje studium korytarzowe dla dwujezdniowej drogi klasy GP na parametrach klasy S, w ciągu DK-7 Rabka – Chyżne. Ten odcinek nie jest na razie uwzględniony jako droga klasy S, ale publiczny inwestor chce, by budowana obecnie siódemka do Rabki miała swoją kontynuację drogą o podobnych parametrach aż do granicy ze Słowacją. Dalej w podobnym standardzie będzie można kontynuować podroż za granicą.

Najpierw trzeba jednak wytyczyć szlak, którym droga zostanie poprowadzona. GDDKiA już dwa razy próbowała znaleźć wykonawcę – oferty otwierano w sierpniu i w listopadzie. W pierwszym przetargu wpłynęły 3 oferty, ale dwie odrzucono, w drugim dwie, przy czym tańsza została odrzucona. Te propozycje, które zostały, przekraczały zaplanowany budżet (1,328 mln zł), oba przetargi zostały więc unieważnione.

Nowe ogłoszone ostatniego dnia roku postępowanie przewiduje otwarcie ofert 8 lutego. Na realizację zamówienia będzie 15 miesięcy, z tego 9 miesięcy na studium korytarzowe, a pozostały czas na przygotowanie przetarg dla kolejnych opracowań.

W skład zamówienia wchodzi opracowanie: rozwiązań technicznych, analiz i prognoz ruchu, oceny wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz na środowisko oraz zestawienia kosztów, planowania i finansowania zadania inwestycyjnego. Wybrana firma przeanalizuje także koszty i korzyści wariantów inwestycyjnych oraz wykona wielokryterialną analizę porównawczą rozpatrywanych opcji.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony