Partner serwisu

Siódemka w Głogoczowie będzie rozbudowana

Elżbieta Pałys 06.12.2021

Siódemka w Głogoczowie będzie rozbudowana
fot. Google Maps
GDDKiA chce poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie. Chodzi o 4-kilometrowy fragment drogi między Krakowem i Zakopanem. Ruszył przetarg na wybór projektanta dla tej inwestycji.
W ramach zamawianej dokumentacji GDDKiA chce zamówić studium techniczno–ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Chodzi o ok. 4-kiloemtrowy odcinek w rejonie Głogoczowa.

Droga w tym miejscu ma 2 jezdnie po dwa pasy ruchu, ale przecinają ją skrzyżowania w jednym poziomie i przejścia dla pieszych. W ciągu trasy są też liczne zjazdy indywidualne. Nie pozostaje to bez wpływu na płynność ruchu i bezpieczeństwo kierowców oraz niechronionych użytkowników ruchu. Droga, która obsługuje m.in. ruch turystyczny w stronę Zakopanego, a także międzynarodowy do przejścia granicznego w Chyżnem charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu.

GDDKiA chce rozbudować trasę. W ramach planowanego zadania zlikwidowane mają być trzy skrzyżowania w jednym poziomie oraz przejścia dla pieszych. Ruch lokalny ma być odseparowany od tranzytowego (powstaną dodatkowe jezdnie do obsługi tego terenu). Sprawdzona pod kątem spełniania wymagań i ewentualnie skorygowana ma być geometria drogi. Mieszkający przy trasie zyskają zabezpieczenie przed hałasem.

Dokumentacja dla tej inwestycji ma powstać w ciągu 35 miesięcy. Oferty krakowska GDDKiA będzie przyjmować do 11 stycznia 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony