Partner serwisu

Skandynawski gigant logistyczny inwestuje w Szczecinie

Magdalena Romanowska 06.12.2019

Skandynawski gigant logistyczny inwestuje w Szczecinie
fot. GDDKiA
Firma Freja, nowa skandynawska marka zajmująca się dostarczaniem indywidualnie dopasowanych , elastycznych rozwiązań transportowych na lądzie, morzu i w powietrzu. Jej działalność obejmuje Skandynawię, Europę i cały świat. Na swoją nową europejską siedzibę wybrała teren dawnej giełdy w szczecińskiej Płoni.
Logistyczne przedsiębiorstwo swoją główną siedzibę ma w Skive w Danii . Niedawno firma przejęła inną logistyczną spółkę, Transcargo. Po połączeniu z polską firmą grupa przyjmie pełną nazwę Freja Transport & Logistics Sp. z o.o., a jej główną ogólnopolską siedzibą będzie Szczecin.

Freja to największa prywatna firma transportowa i logistyczna w Skandynawii z główną siedzibą w Skive w Danii i 23 innymi lokalizacjami w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Chinach, a obecnie także w Polsce. Powstała w 1985 roku i od tej pory nieprzerwanie się rozwija – dziś firma zatrudnia niemalże 1000 pracowników, z czego ponad 100 w Polsce, dysponuje prawie 3000 naczepami, a rocznie realizuje ponad 2 mln transportów.

Zajmuje się nie tylko transportem lądowym, ale także morskim i lotniczym. W zakresie transportu lotniczego realizują usługi, które obejmują usługi ekspresowe „od drzwi do drzwi” dla wszystkich rodzajów paczek kurierskich. W ramach transportu morskiego oferują zarówno przewozy ładunków drobnicowych (LCL), jak i pełnokontenerowych (FCL) do i z dowolnego miejsca na świecie.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Freja interesowała się polskim rynkiem do lat. Siedziby grupy Transcargo, którą przejęła skandynawska firma, również znajdowała się w Szczecinie z kilkoma innymi oddziałami w całej Polsce. Wraz z przyjęciem przez Freję nowej nazwy od stycznia 2020 roku, polski oddział zostanie przniesiony na tę samą platformę informatyczną, z której korzysta cała grupa Freja.

− Łącząc siły i wykorzystując wzajemne kwalifikacje, jesteśmy przekonani, że możemy zaoferować doskonalsze usługi transportowe i logistyczne, które będą tworzyć wartość dla naszych klientów, a także dla innych partnerów biznesowych. – mówi w oficjalnym komunikacie Torben Mortensen, prezes zarządu firmy Freja w Polsce. – Wraz z przejęciem Transcargo, szczególnie silnej marki w transporcie w kontrolowanych temperaturach, a także jednego z liderów rynków przewozowych pomiędzy Danią, krajami bałtyckimi, Europą Środkową i Grecją – Freja jest o krok bliżej do celu, jakim jest bycie pełnym i kompleksowym dostawcą na rynku transportu i logistyki w Europie – dodaje Mortensen.

Wraz z zawitaniem firmy do Szczecina ogłoszono kolejne plany inwestycyjne. Latem przyszłego roku Freja otworzy w Szczecinie nowoczesne centrum logistyczne, które ma umożliwić jej proponowanie klientom nowych rozwiązań. Centrum będzie miało powierzchnię 8 ha, będzie wyposażone w nowoczesne magazyny o pojemności ok. 20 tys. miejsc paletowych i parkingi na ok. 250 pojazdów ciężarowych. Oprócz składowania towarów wraz z szeroko pojętą obsługa logistyczną. W jej zakres wejdą przeładunki, konfekcjonowanie, etykietowanie i magazynowanie. Będzie to także miejsce postoju i wypoczynku dla wielu kierowców.

Od 1 lutego funkcję dyrektora zarządzającego we Freja Transport & Logistics obejmie Tomasz Filip Cegielski. Przejmie on to zadanie od Torbena Mortensena, który pozostanie na stanowisku prezesa zarządu Freji w Polsce. Dyrektorem szczecińskiej siedziby głównej pozostanie Artur Wachnik.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony