Partner serwisu

Skanska ma się zająć Trasą Łazienkowską. To będzie trudny czas dla kierowców

ep. 04.05.2021

Skanska ma się zająć Trasą Łazienkowską. To będzie trudny czas dla kierowców
fot. ZMID Warszawa
Mimo przekroczenia budżetu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie rozstrzygnął przetarg na przebudowę wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej w Warszawie. Najkorzystniejsza jest oferta złożona przez firmę Skanska.
Wykonawca zadeklarował wykonanie robót na ponad 87,5 mln zł. Miasto planowało wydać niespełna 62,3 mln zł, ale rozstrzygnięcie przetargu oznacza, że budżet będzie zwiększony.

W ramach kontraktu przebudowywane będą wiadukty nad parkiem Agrykola i rondem Stanisława Sedlaczka. Te obiekty Trasy Łazienkowskiej mają już prawie 50 lat. Ich przebudowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. W ramach zadnia wykonawca będzie zobowiązany m.in. do rozbiórki istniejących wiaduktów, a następnie budowy nowych, bardziej wytrzymałych. W planach jest m.in. poszerzenie obiektów z myślą o ruchu pieszym i rowerowym, a także wykonanie pochylni umożliwiających łatwy dostęp do przystanków autobusowych Rozbrat.

Z wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej korzysta ponad 100 tys. pojazdów dziennie. To jedna z najbardziej obciążonych ruchem dróg w Warszawie. Czas inwestycji – zaplanowany na 32 miesiące – będzie trudnym okresem dla kierowców.

Prace mają być podzielone na etapy, tak, by przez cały czas możliwy był przejazd przebudowywaną drogą, jednak zmiany w organizacji ruchu spowodowane tą inwestycją będą odczuwane na dużym obszarze miasta. Będą miały na celu usprawnienie jazdy po mieście w czasie trasy, którą kierowcy przemieszczają się z jednego brzegu Wisły na drugi.

Do czasu przebudowy na obiektach obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz ograniczenie dopuszczalnego tonażu pojazdów poruszających się lewymi, wewnętrznymi pasami obiektu do 5 ton.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony