Partner serwisu

Skanska usprawni przejazd przez Legionowo w ciągu DK-61

Elżbieta Pałys 25.07.2017

Skanska usprawni przejazd przez Legionowo w ciągu DK-61
fot. sxc.hunnhhnb
Dziś podpisana została umowa na kontynuację rozbudowy drogi krajowej nr 61 w Legionowie. Chodzi o odcinek III od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Wolską. Inwestycję ważną dla mieszkańców miasta i tych, którzy przejeżdżają przez Legionowo np. w kierunku Zegrza wykona Skanska.
Zawarta dziś umowa pomiędzy GDDKiA w Warszawie oraz firmą Skanska opiewa na 45,7 mln zł. W ramach kontraktu powstanie odcinek drogi krajowej nr 61 o długości 1,8 km.

Skanska wykona dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3,5 m. Powstaną także oddzielne pasy do skrętów. W ramach kolejnego już etapu modernizacji drogi nr 61 w Legionowie powstanie także ciąg pieszo-rowerowy i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

Na wykonanie zadania wykonawca ma 31 miesięcy, liczone od zawarcia umowy. Pierwsze 10 miesięcy to okres kiedy firma będzie projektowała drogę. Następnie wystąpi o zezwolenie na realizację, a po jego uzyskaniu (proces wydawania decyzji to przeciętnie ok. 6 miesięcy) ruszą prace budowalne – nastąpi to prawdopodobnie jesienią 2018 roku. Z czasu realizacji (w fazie budowy) wyłączone są okresy zimowe. Droga powinna być gotowa w sierpniu 2020 roku.


Wyświetl większą mapę
W przetargu na realizację tego zadania oferty cenowe złożyły 4 podmioty. Wybrana oferta jest trzecią od najtańszych. Dwie oferty wycenione najniżej zostały przez zamawiającego odrzucone – chodzi o propozycję Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (41,763 mln zł) oraz ofertę konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego i Planeta wartą 43,109 mln zł. Budżet, który na to zadanie rezerwował zamawiający to 63,063 mln zł.

Droga krajowa nr 61 na planowanym do przebudowy odcinku to ul. Zegrzyńska w Legionowie. Obecnie fragment ten stanowi wąskie gardło na szlaku wiodącym od strony Warszawy w kierunku Zegrza. Za przebudowanym w poprzednich etapach inwestycji wiaduktem droga ma przekrój jednojezdniowy. W miejscu tym tworzą się ogromne korki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony