Partner serwisu

Skanska: wyniki finansowe w I połowie 2015

Leonard Dolecki 05.08.2015

Skanska: wyniki finansowe w I połowie 2015
fot. Skanska
8,2 mld euro – takie przychody, w I połowie 2015 roku, osiągnęła firma Skanska. Daje to wzrost o wysokości 6% w porównaniu do poprzedniego roku. W tej sumie 7,37 mln euro to dochód z segmentu budownictwa.
Cały rynek budownictwa zdaniem grupy Skanska rozwija się w dobrym kierunku. Rynek mieszkaniowy nadal pozostaje silny w Szwecji. W Norwegii złe oddziaływanie na ten sektor mają niskie ceny ropy ale prognozy nie przewidują dużych zmian. W Finlandii nie przewiduje się wzrostów w tym sektorze w ciągu następnych 12 miesięcy.
W prognozach na kolejne 12 miesięcy Skanska przewiduje większy niż w poprzednim roku wzrost w budownictwie mieszkaniowym w Czechach. W większości sektorów prawie we wszystkich krajach przewidywany jest stabilny lub dobry wzrost w inwestycjach.

Przychód z Polski stanowi 4,7% całości dochodu z segmentu budownictwa w I połowie 2015 roku. Skanska chwali sobie solidne marże jak i silną pozycje budownictwa komercyjnego i cywilnego w naszym kraju. Kontraktacja firmy Skanska w Polsce spadła w porównaniu do poprzedniego roku. Firma przewiduje duży popyt na budownictwo komercjalne w Polsce w następnych latach.

– Z naszą solidną pozycją finansową, silnym portfelem zamówień i oddanymi pracownikami mamy dobrą bazę do realizacji projektów w najbliższym czasie – mówi Johan Karlström, prezes grupy Skanska. Dochód i zysk operacyjny firmy Skanska wzrósł w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Patrząc na poszczególne kraje, jedynie w Finlandii możemy zważyć spadek. W Szwecji i Wielkiej Brytanii kontraktacja pozostaje silna ale negatywny wpływ na wskaźniki miało odwołanie dużego projektu w USA.


Więcej informacji znajdziesz w Monitorze, a w nim:

poznasz szczegółowe dane finansowe Skanskiej,
dowiesz się jakie są prognozy inwestycji firmy na najbliższy czas ,
przeczytasz, jakie projekty mogą przynieść zysk.Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony