Partner serwisu

Skarżysko-Kamienna z nowym wiaduktem nad torami

Przemysław Farsewicz 30.12.2022

arrow
arrow
Skarżysko-Kamienna z nowym wiaduktem nad torami
fot. UMWŚ
Skarżysko-Kamienna z nowym wiaduktem nad torami
Skarżysko-Kamienna z nowym wiaduktem nad torami
Skarżysko-Kamienna z nowym wiaduktem nad torami
Kierowcy korzystają już z nowej przeprawy w Skarżysku-Kamiennej. Przy nowo powstałym rondzie u zbiegu al. Piłsudskiego i al. Niepodległości uroczyście otwarto wiadukt nad torami kolejowymi o długości blisko 92 metrów. Po trwających prawie dwa lata pracach mieszkańcy mogą skorzystać z dogodnej trasy łączącej dwie części miasta.
Inwestycja realizowana przez powiat skarżyski, objęła budowę wiaduktu (o długości całkowitej 91,57 m) nad torami kolejowymi oraz rozbudowę układu komunikacyjnego poprzez rozbudowę al. Piłsudskiego na odcinku od al. Tysiąclecia Państwa Polskiego do rejonu ul. Towarowej wraz ze skrzyżowaniami i budową ronda turbinowego przy obecnym skrzyżowaniu z al. Niepodległości.

Wykonano także szereg niezbędnych prac podziemnych związanych z rozbudową kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudową sieci wodociągowej, gazowej, cieplnej i sieci energetycznych, przebudową kanalizacji sanitarnej i urządzeń teletechnicznych. Powstały nowe jezdnie, bus-pasy, nowe chodniki, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy publiczne i indywidualne oraz zieleńce.

Nową przeprawę udało się udostępnić mieszkańcom jeszcze przed końcem roku. – Oddajemy do użytku nowy ciąg komunikacyjny o długości 2 km z dwupasmowym wiaduktem, który przebiega nad linią kolejową nr 8 łączącą Warszawę z Krakowem. Jako mieszkaniec tego miasta cieszę się, że inwestycja ma swój finał i że od dziś kierowcy będą mogli przemieszczać się wiaduktem z jednej części miasta do drugiej – mówił obecny podczas uroczystego otwarcie Andrzej Bętkowski marszałek województwa świętokrzyskiego.

Na początku listopada pomyślnie przeprowadzono próby obciążeniowe. Na najdłuższe przęsło wiaduktu wjechały trzy samochody ciężarowe o masie 33 tony każdy. Wartość przedsięwzięcia to prawie 37 mln zł. Z tego 31,5 mln to dofinansowanie z funduszy unijnych.

Wiadukt nad linią kolejową, który skomunikował Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej, został zrealizowany w ramach większego projektu „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego”. Całościowy koszt tego przedsięwzięcia to prawie 54,5 mln zł. W ramach projektu m.in. zakupiono 7 nowych autobusów o łącznej pojemności 630 miejsc, wdrożono Systemu Informacji Pasażerskiej i wybudowano 5 obiektów „Bike&Ride” z 75 stanowiskami postojowymi.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony