Partner serwisu

Skierniewice: Nowy wiadukt zamiast przejazdu przez tory

inf. pras. 19.06.2019

Skierniewice: Nowy wiadukt zamiast przejazdu przez tory
fot. skierniewice.eu
Wiadukt drogowy w Skierniewicach zastąpi przejazd kolejowo-drogowy na ul. Zwierzynieckiej/ Piłsudskiego. Nowy obiekt usprawni transport i zwiększy bezpieczeństwo na skrzyżowaniu linii kolejowej i ważnej miejskiej drogi. W ramach projektu POIiŚ. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III” planowana jest w kraju budowa 25 bezkolizyjnych skrzyżowań.
PKP Polskie Linie Kolejowe i Miasto Skierniewice podpisały dziś umowę w sprawie współpracy przy budowie wiaduktu drogowego nad torami w ciągu ul. Zwierzynieckiej/ Piłsudskiego. Bezkolizyjny obiekt zastąpi dotychczasowy przejazd na drodze powiatowej Skierniewice – Maków. Efektem inwestycji będzie likwidacja tzw. wąskiego gardła na mapie transportowej Skierniewic, co znacznie usprawni ruch lokalny i tranzytowy. Bezkolizyjne skrzyżowanie podniesie poziom bezpieczeństwa podróżnych, mieszkańców oraz użytkowników drogi. Sprawniejsza będzie komunikacja w mieście.

Szacowana wartość inwestycji to około 20,3 mln zł (netto). Projekt przewiduje, że kierowcy pojadą wiaduktem z dwoma pasami ruchu nad torami linii Warszawa - Katowice, a piesi skorzystają z wygodnego chodnika. PKP Polskie Linie Kolejowe dofinansują zadanie w kwocie do wysokości 10,7 mln zł (netto) w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Realizacja planowana jest w latach 2020 – 2022 r.

Bezpieczniej na skrzyżowaniu dróg i torów

Budowa wiaduktu drogowego w Skierniewicach wpisuje się w realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe projekt poprawy bezpieczeństwa. Celem jest zastępowanie przejazdów kolejowo-drogowych skrzyżowaniami bezkolizyjnymi. PLK realizują program we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i zarządcami dróg.

W województwie łódzkim do projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III” zakwalifikowały się jeszcze trzy inicjatywy. To wiadukty kolejowe/ tunele drogowe w Łowiczu, Andrespolu i Gałkówku.

W całym kraju w ramach projektu planowana jest budowa 31 obiektów, w tym 14 wiaduktów kolejowych, 11 wiaduktów drogowych, 6 przejść dla pieszych (2 kładki i 4 przejścia pod torami). Bezpieczne skrzyżowania powstały i są budowane również w ramach Krajowego Programu Kolejowego na modernizowanych liniach m.in. Warszawa – Białystok, Poznań – Warszawa, Kraków – Rzeszów i Warszawa – Lublin.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony