Partnerzy serwisu:

Skierniewice: Odcinek DW-705 do przebudowy, jest umowa

Witold Urbanowicz 08.05.2019

Skierniewice: Odcinek DW-705 do przebudowy, jest umowa
fot. UM Skierniewice
Skierniewice podpisały dziś umowę na przebudowę ul. Kozietulskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 705, przy wsparciu z budżetu samorządu wojewódzkiego. Prace mają zakończyć się w październiku.
Inwestycja zakłada remont 850-metrowego odcinka ulicy Kozietulskiego na odcinku od 1 Maja do Poniatowskiego. – Dzisiaj w godzinach rannych została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji. W październiku chcemy ją zakończyć – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. Roboty za 11,165 mln zł przeprowadzi firma Drogomex z Pruszkowa. Przekazanie placu budowy ma nastąpić 14 maja.

Prace obejmują wymianę podbudowy i położenie nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej o szerokości 7,20 m. Nowością będzie dodatkowy, trzeci pas po środki jezdni, przeznaczony dla kierowców skręcających do posesji. Zostanie on wyróżniony przerywanymi liniami oraz czerwoną nawierzchnią. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w Dęblinie.

Ponadto wykonane zostaną nowe chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe oraz oświetlenie LED-owego. Przewidziano również remont bądź budowę instalacji podziemnych. Na skrzyżowaniu Kozietulskiego, 1 Maja i Racławickiej powstanie rondo, co ma poprawić bezpieczeństwo. Przebudowane zostaną też zjazdy z ul. Poniatowskiego, Spokojną, Próchnika i Pogodną.

Miasto podpisało dziś umowę z samorządem wojewódzkim na dofinansowanie inwestycji w wysokości 2 mln zł. – Łączenie i poprawianie dróg wojewódzkich jest moim zadaniem, zadaniem samorządu województwa. Poprawa stanu bezpieczeństwa jest bardzo ważna – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony