Partnerzy serwisu:

Skromne prognozy wpływów z fotoradarów

Rynek Infrastruktury 18.09.2013

Skromne prognozy wpływów z fotoradarów
fot. GITD
Na koniec lipca tego roku Inspekcja Transportu Drogowego zainkasowała niecałe 50 mln zł z tytułu kar i mandatów. To niewielka kwota, biorąc pod uwagę, że na początku roku wpływy budżetowe szacowano na 1,5 mld zł – pisze „Puls Biznesu”.

Wiesława Dróżdż, rzeczniczka Ministerstwa Finansów, informuje, że w znowelizowanej ustawie budżetowej na 2013 roku wpływy z grzywien, mandatów i innych kar pieniężnych od osób fizycznych oszacowano na 86 mln zł.

Według Michała Beima, eksperta rynku transportowego z Instytutu Sobieskiego, nie oznacza to, że polscy kierowcy zaczęli jeździć bezpieczniej. – To efekt błędnego planowana i wadliwego podejścia służb państwowych do kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego – twierdzi Beim.

Ekspert wyjaśnia, że rządowa kampania fotoradarowa zniechęciła kierowców do przestrzegania przepisów. Zamiast jeździć bezpiecznie, wypatrują oni urządzeń dokonujących pomiarów i gwałtownie przed nimi hamują, a po ich minięciu ponownie przyspieszają.

Z obserwacji wynika, że nie poprawiło się bezpieczeństwo ruchu drogowego, a zakładanych wpływów z mandatów nie uda się uzyskać. Wojciech Malusi, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, mówi, że rząd skupia się na ściganiu kierowców, zamiast na przeciwdziałaniu sytuacjom prowadzącym do wypadków.

 

Całość artykułu


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony