Partnerzy serwisu:

Śląsk. W czerwcu ma ruszyć układanie nawierzchni betonowej na A1 od granicy z łódzkim

Elżbieta Pałys 07.06.2020

Śląsk. W czerwcu ma ruszyć układanie nawierzchni betonowej na A1 od granicy z łódzkim
fot. GDDKiA
Odcinek powstającej autostrady A1 pomiędzy granicą województw łódzkiego i śląskiego a węzłem Częstochowa Północ to ostatni fragment potrzebny by uzupełnić autostradową jedynkę na terenie województwa śląskiego. W czerwcu wykonawca planuje rozpocząć wykonywanie nawierzchni z betonu cementowego – poinformował inwestor.
Odcinek liczy 16,9 km długości. Za jego realizację, na zlecenie GDDKiA Katowice, odpowiada Polaqua.

Kontrakt został zawarty w lipcu 2018 roku, a finał planowany jest na czerwiec 2022 roku.

Jak poinformował inwestor, w ostatnim czasie na śląskim odcinku zakończył się montaż belek nośnych na wiadukcie w rejonie granicy województw śląskiego i łódzkiego, stanowiącym przejście dla dużych zwierząt. Prace te, realizowane pod koniec maja wymagały czasowego wstrzymywania ruchu na A1. Z tego powodu były prowadzone nocami. Roboty związane z tym obiektem są nadal kontynuowane.

W minionym miesiącu rozpoczęły się także roboty mostowe związane z realizacją obiektów na drodze lokalnej po wschodniej stronie autostrady – mowa o m.in. dwóch przejściach dla zwierząt. Otrzymana w kwietniu decyzja zezwalająca na wykonanie połączenia dróg lokalnych wzdłuż projektowanej autostrady w Kościelcu i Mykanowie oraz na budowę obiektu mostowego na cieku Pijawka w pobliżu miejscowości Grabowa umożliwiła rozpoczęcie tych prac.

Wykonawca kontynuował prace na wszystkich realizowanych obecnie obiektach. Wykonywano m.in. elementy fundamentów (betonowanie, wykopy, wymiany gruntu, zasypki), podpory (przyczółki, filary), elementy ustroju nośnego (poprzecznice, przygotowania do montażu belek) oraz prace związane z wyposażeniem obiektów (zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych, gzymsów, montaże dylatacji.

Wszystkie te prace są kontynuowane. Ponadto – jak poinformował inwestor – na czerwiec wykonawca zaplanował rozpoczęcie prac związanych z wykonaniem nawierzchni z betonu cementowego, od strony granicy województw.

Po drugiej stronie granicy województw prace związane z układaniem nawierzchni rozpoczął już Mirbud (mowa o odcinku od Radomska do granicy). Jeszcze w kwietniu z podobnymi pracami na odcinku Tuszyn – Piotrków ruszyło konsorcjum Budimex i Strabag.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony