Partner serwisu

Śląskie: 23 zainteresowanych rozbudową S1

Edyta Wsół 20.11.2015

Śląskie: 23 zainteresowanych rozbudową S1
fot. imelenchon
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał 23 wnioski o dopuszczenie od udziału w postępowaniu na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Lotnisko – Podwarpie.
Zamawiający otrzymał w sumie wnioski od 24 firm, jednak za złożone w terminie uznano 23 z nich. Firma Polaqua nie dotrzymała formalności związanych z terminem składania wniosków. Przetarg jest dwuetapowy, a do składania ofert cenowych zostanie zaproszonych maksymalnie 20 wykonawców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie oceniała składane oferty pod kątem trzech kryteriów: ceny (90%), terminu realizacji (5%) oraz okresu gwarancji jakości (5%). Zamawiający wymaga, by zadanie zostało ukończone w ciągu maksymalnie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. Kontrakt będzie realizowany w formule tradycyjnej, „buduj”.

Przetarg obejmuje III etap inwestycji od węzła Lotnisko do węzła Podwarpie o długości 9,72 km. Do tej pory udało się wykonać dokumentację projektową, uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia oraz zezwolenie na realizację inwestycji.

Na niemal 10-kilometrowym odcinku drogi S1 wybudowana zostanie druga jezdnia, powstanie pięć wiaduktów i jeden most. Nawierzchnia drogi zostanie przystosowana do przenoszenia obciążenia o nacisku 115 kN/oś.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony