Partnerzy serwisu:

Śląskie. Będzie nowy most na Odrze. Zastąpi przeprawę promową

Elżbieta Pałys 03.08.2019

Śląskie. Będzie nowy most na Odrze. Zastąpi przeprawę promową
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach planuje budowę mostu przez Odrę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421. Dzięki temu Odrę na terenie gmin Rudniki i Nędza będzie można pokonać bez konieczności korzystania z promu.
Ruszył przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad zadaniem związanym z budową nowego śladu drogi wojewódzkiej nr 421 na terenie gmin Rudniki i Nędza. Częścią nowego fragmentu drogi ma być most przez Odrę.

W ramach umowy wykonawca będzie musiał uzyskać wszelkie niezbędne decyzje, opinie i uzgodnienia łącznie z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej. uzgodnień itp. wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 421 obecnie funkcjonuje przeprawa promowa przez Odrę. Tym samym trasa służy jedynie ruchowi lokalnemu. Planowana inwestycje obejmie odcinek od skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich z ul. Młyńska w gminie Rudniki do okolic granicy miejscowości Ciechowice i Zawada Książęca w gminie Nędza.

Nowy most ma powstać w odległości ok. 1 km od miejsca przeprawy. Odcinek drogi wojewódzkiej w nowym śladzie, który przy okazji będzie wybudowany, zostanie wyposażony w chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Termin składania ofert to 6 września. Inwestor szacuje, ze realizacja całego zadania wraz z okresem pelnienia nadzoru autorskiego zakończy się do połowy grudnia 2021 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony