Partnerzy serwisu:

Śląskie. Droga w stronę granicy z Czechami otwarta

ep. 23.03.2021

Śląskie. Droga w stronę granicy z Czechami otwarta
Patryk Pyrlik/UM Woj. Śląskiego
Można już korzystać z przebudowanej drogi łączącej powiat raciborski z Republiką Czeską. To przedsięwzięcie zrealizowane we współpracy kilku podmiotów.
W ramach zakończonej i oddanej do użytku inwestycji przebudowana została droga powiatowa nr 3532S w Rudyszwałdzie w gminie Krzyżanowice. To ciąg ulic Wiejskiej, Głównej i Rakowiec od skrzyżowania ul. Wiejskiej z ul. Zabełkowską (DK45), do skrzyżowania ul. Rakowiec z ul. Wojsk Ochrony Pogranicza, tj. przejścia granicznego Chałupki – Šilheřovice.

Odcinek, który zyskał nową jakość liczy ok. 3,3 km. Koszt inwestycji to prawie 4,3 mln zł, z czego 2,2 mln zł pochodziło z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Wykonano m.in. zatokę autobusową i chodniki, oświetlono przejścia dla pieszych, przebudowano nawierzchnię jezdni ul. Wiejskiej i poszerzono ją do 5,5 m.

Wykonano nakładkę asfaltową istniejącej nawierzchni ul. Głównej wraz z poszerzeniem jej do szerokości 5-5,5 m, przebudowano odwodnienie i utwardzono pobocza.

Inwestorem tego zadania był powiat raciborski, który zrealizował je we współpracy z gminą Krzyżanowice oraz z czeską gminą Šilheřovice.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony