Partnerzy serwisu:

Śląskie: GDDKiA otrzymała 9 ofert na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej

Leonard Dolecki 23.07.2019

Śląskie: GDDKiA otrzymała 9 ofert na projekt S1 w Dąbrowie Górniczej
fot. GDDKiA
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował zestawienie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi ekspresowej S1 w Dąbrowie Górniczej. Jedna z propozycji mieści się w budżecie zamawiającego.
Do GDDKiA trafiły oferty od firm: Mosty Katowice (1,230 mln zł), Value Engineering (2,286 mln zł), Lafrentz Polska (1,595 mln zł), IVIA (1,660 mln zł), Ayesa Polska (1,903 mln zł), Egis Poland (2,408 mln zł), Complex Projekt (1,597 mln zł), Sweco Engineering (1,980 mln zł) oraz Autostrada II (1,415 mln zł). Budżet zamawiającego opiewa na 1,388 mln zł.

Następnym etapem będzie przeprowadzenie analizy złożonych ofert, co pozwoli na dokonanie wyboru oferty najkorzystniejszej. Kryteria oceny to cena, która stanowi 60%, a doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia 40%.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych, następnie wspierania zamawiającego na etapie przetargu na roboty budowlane i pełnienie nadzoru autorskiego nad wykonaniem robót w okresie ich realizacji oraz gwarancji. W sumie cały okres realizacji zamówienia oszacowano na 107 miesięcy.

Odcinek objęty projektowaniem i planowany do przebudowy liczy niecałe 3 km. W ramach planowanej inwestycji konstrukcja jezdni ma być dostosowana do obciążenia 115 kN/oś. Do tych samych obciążeń mają być dostosowane obiekty inżynierskie w ciągu trasy.
 
Obecnie droga, która ma klasę techniczną S nie spełnia wszystkich parametrów wymaganych dla trasy ekspresowej. Chodzi m.in. o odpowiednią widoczność, spadki podłużne, szerokość pasów awaryjnych, czy długość pasów włączania i wyłączania.

Jest to trzecie podejście GDDKiA do znalezienia firmy, która podejmie się realizacji tego zadania. Pierwszy przetarg ruszył w czerwcu 2018 roku, a oferty, które otrzymał w jego ramach inwestor mieściły się w zakresie cenowym od 1,104 a 2,458 mln zł przy budżecie zamawiającego 610 tys. zł. Z tego powodu postępowanie zostało unieważnione we wrześniu 2018 roku.

Następnie, w lutym br. Generalna Dyrekcja ogłosiła kolejny przetarg. Tym razem oferty mieściły się w przedziale 1,360 – 1,660 mln zł przy budżecie 800 tys. zł. Postępowanie znowu zostało unieważnione.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony