Partner serwisu

Śląskie. Mosty Katowice zaprojektują przebudowę jedynki

ep. 03.06.2022

Śląskie. Mosty Katowice zaprojektują przebudowę jedynki
fot. Google Maps
Są już umowy na prace projektowe związane z kontynuacją przebudowy dawnej wschodniej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Dwa odcinki S1 między Sosnowcem i Mysłowicami zaprojektuje firma Mosty Katowice.
Zlecenie (w ramach dwóch umów), które przypadło temu wykonawcy jest warte 3,7 mln zł i obejmuje dwa odcinki: od ul. Inwestycyjnej do węzła Jęzor w Sosnowcu oraz od węzła Jęzor w Sosnowcu do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach.

W pierwszym przypadku chodzi o odcinek liczący ok. 2,3 km. Na odcinku od ul. Inwestycyjnej do węzła Jęzor z projektowania wyłączony jest odcinek o długości około 450 m, tj. wiadukt nad rzeką Bobrek z torami kolejowymi wraz z dojazdami. Ten obiekt został już przebudowany w poprzednich latach.Wyświetl większą mapę

Odcinek od węzła Jęzor (Sosnowiec) do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach ma 2,7 km długości.

Prace projektowe mają być wykonane do października 2023 r.

Dzięki planowanej inwestycji droga S1 zostanie dostosowana do parametrów wymaganych dla drogi ekspresowej. Wzmocniona zostanie konstrukcja nawierzchni (do 11,5 t. na oś), wykonane zostaną także ekrany akustyczne.

Po przebudowie droga na trasie ul. Inwestycyjna – węzeł Jęzor pozostanie w przekroju 2x2, natomiast na odcinku od węzła Jęzor do węzła Brzęczkowice będzie miała po trzy pasy w każdą stronę. Przewidziano pasy o szerokości 3,5 m oraz pas awaryjny szeroki na 2,5 m.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony