Partner serwisu

Śląskie: Nowa data oddania mostu w Żywcu

Robert Grzędowski 14.09.2015

Śląskie: Nowa data oddania mostu w Żywcu
fot. UM Żywiec
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podaje prawdopodobną datę oddania mostu na rzece Sole w Żywcu. Według deklaracji wykonawcy, ostatnie prace na budowie zostaną zakończone 16 października br. – informuje rzecznik prasowy instytucji Ryszard Pacer.
Kilka dni temu podaliśmy informację, że drogowcom z konsorcjum Rubau Polska i Rubau Construcciones, które wykonuje most w Żywcu, pozostały do wykonania prace kosmetyczne, m.in. zainstalowanie części barierek oraz dokończenie układania bruku i instalacji oświetlenia. W piątek 11 września dyrektor ZDW w Katowicach Zbiegniew Tabor uczestniczył w radzie budowy. W towarzystwie Stefana Assanowicza - prezesa Rubau Polska, kierownika budowy, dyrektora kontraktu oraz inżyniera kontraktu z firmy Invest Complex dokonał wizytacji budowanego mostu. W wyniku audytu znamy dokładną liczbę niedokończonych elementów. Jest ich 35.

Konsorcjum zaproponowało, by przed zakończeniem budowy zgłosić most do nadzoru budowlanego i wnieść o pozwolenie na użytkowanie. Inżynier kontraktu przychylił się do wniosku pod warunkiem, że zakończone zostaną wszystkie prace, zapewniające bezpieczeństwo pieszym i kierującym pojazdami. Te prace wykonawcy zobowiązali się wykonać do 18 września.

Nadzór budowlany ma 21 dni na odbiór inwestycji. Jeśli więc termin 18 września zostanie dotrzymany, ruch na moście będzie możliwy od 10 października. Do tego czasu drogowcy mają też zamontować wypełnienia poręczy, które na budowie mają się pojawić 25 września i 10 października właśnie.


Wyświetl większą mapę

Harmonogram prac podawany przez konsorcjum Rubau Polska i Rubau Construcciones został zaakceptowany dopiero za 11-tym razem. Dodatkowo wielokrotne przekładano termin ukończenia prac. – Każdorazowo po kolejnej aktualizacji harmonogramu następowały kolejne opóźnienia, np. pierwotny termin betonowania płyty pomostowej wyznaczony był na 8 sierpnia 2014 roku, a przekładano go czterokrotnie. Ostatecznie betonowanie płyty wykonane zostało na początku października 2014 roku – informuje ZDW w Katowicach, niezadowolony z wyboru wykonawcy kontraktu.

Inwestycja ma wartość ok. 45 mln zł. Większość tej kwoty została sfinansowana przez Unię Europejską. Poza budową mostu w ramach zleconego zadania powstaje też brakujący odcinek obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 945, która łączy Żywiec przez Korbielów ze Słowacją.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony