Partner serwisu

Śląskie. Poprawi się dojazd trasą DK-46 do DK-91

ep. 02.11.2022

Śląskie. Poprawi się dojazd trasą DK-46 do DK-91
Katowicka GDDKiA planuje przebudowę drogi krajowej nr 46 między Janowem i Lgoczanką. Mowa o trasie, która łączy północną część województwa śląskiego z drogą krajową nr 91 w Częstochowie i DK-78 w kierunku województwa świętokrzyskiego.
Ruszył właśnie przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Droga ma być przebudowana na długości ok. 6,9 km.Wyświetl większą mapę

Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i poprawa parametrów technicznych drogi. W planach jest dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 11,5 t/oś, przebudowa skrzyżowań z drogami poprzecznymi i przebudowa zatok autobusowych. Wybudowane mają zostać chodni i ciągi pieszo-rowerowe.

Oferty będą przyjmowane do 5 grudnia. Na roboty budowlane przewidziano 12-13 miesięcy (skróceni czasu realizacji o jeden miesiąc będzie kryterium wyboru wykonawcy) od podpisania umowy z wyłączeniem okresów zimowych.

Inwestor zakłada, że umowa zostanie podpisana w II kwartale 2023 roku. Wówczas roboty zakończyłyby się do końca 2024 roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony