Partnerzy serwisu:

Śląskie. Ruszył remont betonowej „jedynki” w Siewierzu

Redakcja 28.09.2018

Śląskie. Ruszył remont betonowej „jedynki” w Siewierzu
fot. Pixabay
GDDKiA rozpoczęła remont krajowej jedynki w Siewierzu. Chodzi o wykonanie dwóch nowych płyt betonowych na prawym pasie jezdni w kierunku Katowic. Prace są prowadzone w rejonie skrzyżowania DK-1 z ul. Bytomską w Siewierzu.
Pas drogowy został zamknięty na długości ok. 50 m. Wyświetl większą mapę

Na remontowanym fragmencie jezdni stare, uszkodzone płyty zostaną rozebrane, następnie zostanie sprawdzona nośność podbudowy. Do tego drogowcy wykorzystają metodę statyczną z wykorzystaniem płyty VSS. 

- Badanie to pozwoli na określenie konieczności wzmocnienia podbudowy. Jeśli zajdzie konieczność to wzmocnimy podbudowę kruszywem łamanym, na którą następnie ułożymy nową nawierzchnię z betonu drogowego – informuje GDDKiA w Katowicach. Ta cześć robót powinna zakończać się w godzinach nocnych.

Jak podano w komunikacie, aby skrócić do minimum czas trwania remontu, nawierzchnia zostanie wykonana ze specjalnego betonu drogowego z domieszkami chemicznymi przyspieszającymi wiązanie i przyrost wytrzymałości. Będzie to również beton o wysokiej wytrzymałości na ściskanie - 60MPa.

W trakcie betonowania zostaną pobrane próbki, które następnie w odstępach 24-godzinnych będą badane. - W chwili osiągnięcia przez próbki określonej wytrzymałości – nie mniejszej niż 40MPa, możliwe będzie udostepnienie tej nawierzchni dla użytkowników drogi. Przewidujemy, że etap przyrostu wytrzymałości betonu pozwalającego na udrożnienie drogi potrwa około 5 dób – informuje zarządca drogi. 

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjały, utrudnienia powinny zostać usunięte do 4 października br.

Obecnie kierowcy na krótkim, remontowanym odcinku korzystają z jednego pasa jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony