Partnerzy serwisu:

Otwarto obwodnicę ważną dla A1

ep. 08.05.2019

Otwarto obwodnicę ważną dla A1
fot. imelenchon
Od wtorku można już jeździć obwodnicą Woźnik. Drogowe obejście powstało na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.
Obwodnica wyprowadza ruch tranzytowy z Woźnik i łączy węzeł na powstającej autostradzie A1 z drogą wojewódzką nr 789.

Droga składa się z dwóch odcinków. Pierwszy jest równoległy do autostrady A1 i liczy 1,2 km długości. Przebiega od ronda na skrzyżowaniu ul. Kolejowej i ul. Dworcowej (DW-789) do łącznicy węzła autostrady. Druga część obejmuje trasę między zjazdem z autostrady a DW-789 (ul. Koziegłowska).

Nowa trasa jest drogą jednojezdniową o łącznej długości ok. 4 km. Mo gapo niej jeździć pojazdy o maksymalnym nacisku 11,5 t/oś.

Jak podaje inwestor, w ramach inwestycji zrealizowano cztery ronda łączące obwodnicę z istniejącym układem drogowym oraz drogi serwisowe wzdłuż obwodnicy, zapewniające dojazd do pól. Przebudowano także sieci uzbrojenia terenu np.: gazociągi, wodociągi, sieci teletechniczne oraz elektroenergetyczne.

Przebudowane zostały urządzenia melioracyjne, wybudowano oświetlenie, przepusty drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariery) i ochrony środowiska (ekrany akustyczne, zbiorniki retencyjne, przejścia dla dzikich zwierząt).
Inwestycja kosztowała ok. 41 mln zł, z czego większość stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Inwestycję zrealizowało konsorcjum Drog-Bud i Nowak-Mosty. Umowę z wykonawca podpisano we wrześniu 2017 roku.

Obwodnica Woźnik to ważna trasa, która umożliwi wygodny wjazd i zjazd z budowanej autostrady A1 na węźle Woźniki. Dzięki niej kierowcy zjeżdżający z drogi szybkiego ruchu unikną zjeżdżania wprost na wąską drogę lokalną.

Autostrada w pobliżu Woźnik ma być oddana do ruchu w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony