Partnerzy serwisu:

Sławomir Nowak rozstaje się z Ukrawtodorem

ep. 24.09.2019

Sławomir Nowak rozstaje się z Ukrawtodorem
fot. Ukravtodor
Były polski minister transportu Sławomir Nowak kończy współpracę z Ukravtodor – ukraińskim odpowiednikiem GDDKiA. Powodem jest inna propozycja zawodowa w tym samym kraju.
Współpracę z ukraińską agencją drogową Nowak zakończy z dniem 1 października. O swojej rezygnacji z pełnionej funkcji były minister odpowiedzialny za drogi w Polsce poinformował na Twitterze.

Sławomir Nowak w ukraińskiej agencji pracował 3 lata. Teraz, jak wynika z przekazanej informacji, będzie pracował na innym stanowisku, w tym samym kraju, za naszą wschodnią granicą.

„W związku z zakończeniem 3 lat pracy na posadzie szefa Ukr. Agencji Dróg i otrzymaniem nowej propozycji pracy w UA, złożyłem na ręce premiera UA rezygnację z funkcji, z dniem 1.10.2019” – napisał w mediach społecznościowych. „Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali i wspierali” – dodał.

Na stanowiska szefa Ukravtodor Sławomir Nowak został powołany w sierpniu 2016 roku. Podsumowując swoją trzyletnią pracę stwierdził, że zapoczątkował zmiany w infrastrukturze drogowej na Ukrainie. Przyznał, że ta niełatwa praca przyniosła mu satysfakcję z uzyskanych rezultatów. Jego zdaniem, nie ma drugiego kraju na świecie, w którym w tak krótkim czasie zreformowano by drogownictwo.

Przed rezygnacją Sławomira Nowaka z pełnionej funkcji, media pisały o możliwej rezygnacji z jego usług, ku której miałby się skłaniać minister transportu Ukrainy, Władisław Kriklij. Wcześniej ukraiński urząd antykorupcyjny przyglądał się sprawie oświadczeń majątkowych szefa Ukravtodor, zarzucając, że są w nich nieprawidłowości. Te zarzuty nie potwierdziły się.

Sławomir Nowak był polskim ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w latach 2011-2013.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony