Partner serwisu

Słowacy ogłaszają przetarg na drogę w stronę Polski

Leonard Dolecki 24.07.2017

Słowacy ogłaszają przetarg na drogę w stronę Polski
fot. ndsas.sk
Słowacki odpowiednik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłasza przetarg na budowę drogi ekspresowej R3 na odcinku Niżna – Twardoszyn. Odcinek o długości prawie 4,5 km ma kosztować ok. 75 mln euro.
Przetarg

Inwestycja przewiduje budowę drogi po zupełnie nowym śladzie. Trasa, o długości ok. 4,4 km, ma prowadzić z miejscowości Niżna na północ, wzdłuż lewego brzegu Orawy, do Twardoszyna, gdzie połączy się z już istniejącą częścią trasy R3, który stanowi obwodnicę miejscowości Trzciana.

Wyświetl większą mapę

Przetarg ma się zakończyć w połowie 2018 roku. Szacowny koszt inwestycji ma wynosić 74,98 mln euro. Czas, jaki wykonawca będzie miał na realizację zadania to ok. 2,5 roku.

R3 odciąży region

Głównym celem przedsięwzięcia jest wyprowadzenie ruchu w Twardoszyna. Dodatkowo zmodernizowana infrastruktura pozwoli na poprawienie skomunikowania całego regionu.

Ogłoszenie tego przetargu nie ma być końcem prac nad drogą R3 w tym regionie. Planowana jest budowa dalszego odcinka tej trasy ekspresowej. Tym razem m on prowadzić z miejscowości Niżna do miejscowości Dlhá nad Oravou. Możliwe, że ta część działań dotyczących R3, będzie również przewidywać dowiązanie budowanej, w kierunku południowym, trasy, z istniejącym odcinkiem zaczynającym R3 się w Hornej Lehocie.

Cała trasa

Trasa w ogólności przeplata się ze słowacką drogą krajową nr 59. Obecnie gotowe są tylko dwa jej odcinki. Jeśli zostanie ona poprowadzona dalej na południe to może się połączyć z autostradą D1.

Z kolei w kierunku północnym prowadzi ona do Polski. W tej chwili, fragment, który został już wybudowany kończy się ok. 4 km przed granicą państw. Dalej, do Polski, należy jechać trasą nr 59, która łączy się z naszą drogą krajową nr 7. W tej chwili, po naszej stronie, nie ma planów co do realizacji drogi ekspresowej przez miejscowości leżące najbliżej Słowacji.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony