Partnerzy serwisu:

Słowenia. Wybrano wykonawcę rozbudowy terminalu w Porcie Koper

Magdalena Romanowska 25.05.2020

Słowenia. Wybrano wykonawcę rozbudowy terminalu w Porcie Koper
fot. Port Koper
Słoweński Port Koper poinformował o wyborze wykonawcy na rozbudowę terminalu kontenerowego. Do wykonania zadania wybrano konsorcjum firm Kolektor, Grafist i Adriaing. Dzięki inwestycji terminal zostanie wydłużony o 98,5 m, a jego zdolność przeładunkowa zwiększy się do 1,5 mln TEU rocznie.
Rozbudowa Pirsu I będzie polegała na konstrukcji dodatkowych 98,5 m nabrzeża i tym samym dodania terminalowi dodatkowych 24,830 m2 powierzchni. Budowa nabrzeża ma zostać ukończona do marca 2021 roku, natomiast obszary do składowania kontenerów mają być gotowe do października 2022 roku.

Po zakończonych pracach terminal będzie miał długość całkowitą 695 m. Osiągnie również zdolność przeładunkową 1,5 mln TEU rocznie.

 
Fot. Port Koper

Starania o uzyskanie decyzji środowiskowej dla rozbudowy terminala trwały od 2017 roku. Wydanie jej opóźniały głosy sprzeciwu lokalnej społeczności, która obawiała się zwiększonego obrotu przeładunkami i jego wpływu na życie mieszkańców, zwłaszcza w starej części miasta. Decyzję wydano w 2018 roku.

Inwestycja jest również dofinansowywania z funduszy europejskich. Przyznano jej dopłatę w wysokości 45,6 mln euro w ramach projektu ,,Łącząc Europę”.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony