Partner serwisu

Słupsk chce budować i utrzymywać drogi w formule PPP

Leonard Dolecki 14.01.2018

Słupsk chce budować i utrzymywać drogi w formule PPP
fot. slupsk.pl
Gmina Słupsk ogłosiła przetarg na wybór partnera prywatnego, który zajmie się budową dróg lokalnych, wewnętrznych i dojazdowych na terenie trzech osiedli. Łączna długość tras będących przedmiotem zamówienia to ponad 13 km, a inwestycja ma kosztować niemal 30 mln zł.
Słupsk planuje nawiązanie współpracy z prywatnym partnerem, któremu powierzone zostanie budowa i utrzymanie dróg na osiedlach: nr I „Złoty Potok” w Bydlinie, nr II w Bydlinie (ul. Wczasowa, Spokojna, Pogodna oraz Wspólna, Dębowa i Kasztanowa) oraz "Kwitnące Ogrody" w Krępie. Wartość inwestycji może sięgnąć 29 mln zł.

Zadaniem będzie przewidywało budowę dróg o łącznej długości 13,3 km, w tym dróg lokalnych liczących ok. 4,9 km oraz dróg wewnętrznych i dojazdowych o łącznej długości ok. 8,3 km. Następnie partner prywatny będzie zobowiązany do utrzymania wszystkich tras na wymienionych osiedlach. Ich długość to 22,6 km.

– Przewidywany zakres zadań obejmuje utrzymanie całoroczne dróg wraz z infrastrukturą pasa drogowego, m.in. chodnikami, wiatami przystankowymi, oznakowaniem drogowym, kanalizacją burzową. Do zadań partnera prywatnego będzie należało także przeprowadzanie niezbędnych remontów – informuje zamawiający.

Zamawiający czeka na oferty do 12 lutego br. Maksymalny okres obowiązywania umowy w formie partnerstwa publiczno-prywatnego szacowany jest na 15 lat. Przy czym zamawiający dopuszcza możliwość zawarcia kontraktu na krótszy lub dłuższy okres

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony