Partner serwisu

Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie

inf. pras. 12.01.2023

arrow
arrow
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
fot. Soletanche Polska
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
Soletanche zaczyna rok w nowej siedzibie
Soletanche Polska zmienia lokalizację biura głównego. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego Spark na warszawskiej Woli.
Nowy adres firmy to Aleja Solidarności 173, 00 – 877 Warszawa. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego Spark zlokalizowanego w dzielnicy Wola. W budynku C pracują: zarząd, administracja, finanse, kadry, dział ofertowo – projektowy, marketing i komunikacja, logistyka, rotacyjnie produkcja oraz zespół Sixense świadczący usługi z zakresu monitoringu. Wybór obiektu podyktowany był rozwiązaniami proekologicznymi oraz komfortem dojazdu, jak również użytkowania. Światowy lider budownictwa podziemnego zajmie powierzchnię 730,12 m².

Z Żoliborza na Wolę ze względu na komfort i rozwiązania proekologiczne

– Soletanche od lat związane było z Żoliborzem. Bardzo dobrze nam się pracowało w tej dzielnicy, będziemy z sentymentem wspominać to miejsce, jednak czas na zmiany. Przez te lata zmieniła się nasza kultura organizacyjna i potrzeby pracowników. Szukaliśmy nie tyle większej przestrzeni, bo ta się praktycznie nie zmieniła, co lepiej wykorzystanej. Zależało nam na większej ilości przestrzeni do pracy wspólnej, do krótkich rozmów telefonicznych, czy szybkich spotkań w małym gronie. Od 2019 r. pracujemy w kulturze agile, jednak system gabinetowy na Powązkowskiej nie wspierał tego sposobu pracy. Obecna przestrzeń odpowiada naszym potrzebom, a w dodatku budynek jest przyjazny środowisku oraz posiada szereg udogodnień dla rowerzystów – wyjaśnia Anna Skoczylas, dyrektor finansowy Soletanche Polska.

Niższy ślad węglowy, łatwy dojazd komunikacją

Soletanche od 2016 roku zajmowała biuro przy ul. Powązkowskiej w budynku Irydion, które wcześniej znajdowało się przy ul. Kochanowskiego. Lokalizacja na tzw. bliskiej Woli ma wesprzeć działania w kierunku obniżenia emisji CO₂. Budynek SPARK ma świetną lokalizację. Można tu dojechać metrem, tramwajem oraz autobusem, jest tu również dobry dojazd hulajnogą czy rowerem. Obiekt jest przyjazny wszystkim użytkownikom miasta, którzy dbają o zmniejszenie emisji CO₂. Na rowerzystów czeka tu podziemny parking. Szatnia jest wyposażona w prysznice i lockery. Do parkingu podziemnego można dostać się specjalną windą przeznaczoną dla rowerów. Właściciele samochodów o napędzie elektrycznym również będą bardzo zadowoleni. Każde miejsce parkingowe wyposażone jest dostęp do prądu. Dodatkowo budynek posiada stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Zielony Spark

Spark C jest budynkiem biurowo-usługowym klasy A, obejmuje około 12000 m2 powierzchni najmu, Obiekt został stworzony w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Powstał przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i osiągnął certyfikat LEED na poziomie Platinum. Standard ten, wraz z certyfikatem Well Shell & Core, który gwarantuje użytkownikom najwyższy komfort pracy.

Spark to:
• Mniejsze zużycie energii na poziomie min. 26%
• Efektywny system klimatyzacji oparty na belkach chłodniczych
• Efektywny system wentylacji, wspomagany chłodnym powietrzem z zewnątrz
• Wszystkie miejsca postojowe garażu z możliwością ładowania aut z napędem elektrycznym
• Strefowa kontrola temperatury w pomieszczeniach
• System BMS kontrolujący prace urządzeń w budynku
• Wykorzystanie materiałów lokalnych i z recyklingu.
• Dostęp do światła dziennego dla min. 75% powierzchni i widoków na zewnątrz dla min. 90% powierzchni
• Energooszczędne oświetlenie oraz czujniki ruchu sterujące oświetleniem w częściach wspólnych
• Do 30% więcej świeżego powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie i wzrost wydajności użytkowników
• Stojaki na rowery i prysznice dla rowerzystów w budynku
• Efektywny system ograniczenia zużycia wody - mniejsze zużycie min. 40%

Komfort pracy

Budynek Spark jest pierwszym w Polsce projektem z wyjątkowym certyfikatem WELL Shell & Core. Gwarantuje on, że środowisko pracy jest najlepsze z najlepszych i w pozytywny sposób wpływa na zdrowie i samopoczucie osób pracujących w jego wnętrzach. WELL jest wiodącym standardem, koncentrującym się na zdrowiu człowieka i jego samopoczuciu. Standard ten uwzględnia ponad 100 różnych czynników wpływających na jakość życia w Budynku. Certyfikacja WELL powstała w oparciu
o badania naukowe z dziedziny medycyny. W ich trakcie sprawdzano wpływ, jaki na nasze zdrowie
i samopoczucie mają budynki, w których spędzamy do 90 % naszego czasu.

Proces certyfikacji opierał się na weryfikacji i ocenie siedmiu poniższych kryteriów:
Powietrze - zaawansowane testy jakości powietrza, znaczna redukcja lotnych związków organicznych w materiałach
Woda – poidełka, zaawansowane testy jakości wody
Odżywianie – promocja zdrowej żywności w budynku
Fitness – dedykowane miejsca do ćwiczeń, stacja naprawy rowerów, prysznice w budynku
Komfort – budynek przyjazny naprawdę dla wszystkich – Certyfikat "Obiekt bez barier" testy akustyczne
Umysł – biblioteka zdrowia i odnowy biologicznej.

– Aktywności na rzecz zmniejszenia wpływu naszej działalności operacyjnej na środowisko są bardzo istotne w strategii Soletanche. Nie ukrywam, że wybierając siedzibę kierowaliśmy się również takimi aspektami jak: energooszczędność, czy rozwiązania SMART. Dodatkowo zależało nam, aby budynek był komfortowy. Szczególnie ważne było dla nas czyste powietrze oraz infrastruktura wspierająca aktywność fizyczną. Od dwóch lat realizujemy działania w programie pod hasłem Zdrowie w budowie, jestem przekonany, że budynek Spark pomoże nam wspierać te działania – wyjaśnia Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska.

Soletanche zajmuje powierzchnię 695,35 m² netto /730,12 m² brutto na 2 piętrze w budynku Spark C. W biurze głównym na stałe będzie pracowało 40 osób oraz około 30 osób w systemie rotacyjnym.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony